EP U21 (Q): Crna Gora bolja od Irske, BiH od Luksemburga

Izabranici Miodraga Vukotića, fudbaleri Crne Gore do 21 godine, nastavljaju da se bore za mesto na Evropskom prvenstvu. Odmah posle poraza od Švedske, usledila je pobeda nad Republikom Irskom – 2:1.

Crna Gora je dominirala u prvom poluvremenu. Nikola Krstović je posle pet minuta igre pogodio za 1:0, a samo pet minuta kasnije je asistirao Ivanu Vukčeviću za 2:0.

Izabranici Miodraga Vukotića su sačuvali stečeni kapital do kraja prvog poluvremena, a u nastavku meča su nastojali da zatvore sve prilaze svom golu, a da iz kontranapada stignu do ubedljivijeg trijumfa.

Međutim, Republika Irska je u 74. minutu smanjila. Strelac je bio Mark Meginis. Nedugo zatim Nemanja Perović je skrivio penal, ali je Nikola Ivezić uspeo da dobije duel jedan na jedan protiv Konora Koventrija.

FSCG

U ostalim mečevima grupe, Bosna i Hercegovina je pobedila Luksemburg sa 2:0, a golove su postigli Milan Savić i Amar Dedić. U velikom derbiju, Italija je na svom terenu odigrala nerešeno protiv Švedske – 1:1.  Lorenco Luka je doveo Italiju u vođstvo u završnici prvog, a izjednačenje je sredinom drugog poluvremena doneo Tim Prica.

Tabela: Švedska 11, Italija 10, Crna Gora sedam, Republika Irska sedam, Bosna i Hercegovina pet, Luksemburg jedan.

Crna Gora je odigrala pest, Švedska pet, a Italija četiri meča. U narednoj rundi, izabranici Miodraga Vukotića igraju protiv reprezentacije Bosne i Hercegovine.