Oman promašio bod, pobede Japana i Irana

FIFA World Cup 7. sep 202122:03 > 22:03
Chung Sung-Jun, Getty Images Sport

Fudbaleri Južne Koreje ostvarili su prvu pobedu u trećem krugu azijskih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru.

U drugom kolu ekipa Paola Benta, koja je u prvom kolu odigrala meč bez golova sa Irakom, slavila je protiv Libana 1:0.

Utakmice azijske zone kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2022. ekskluzivno su dostupne za sve SBB korisnike, na EON, TotalTV i D3 platformama. Možete ih pratiti i ukoliko niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže! (PROMO)

Jedini gol na meču postigao je u 60. minutu meča Čan Hon posle asistencije Hvan Hi Čana.

Korejci su teškom mukom slomili otpor Libana koji je na startu već napravio iznenađenje odigravši 0:0 sa Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Reprezentacija Australije slavila je i u drugom kolu Grupe B.

Popularni Sokerosi trijumfovali su na gostovanju Vijetnamu minimalnim rezultatom 1:0.

Gol odluke postigao je defanzivac Rajan Grent, nakon izvrsne asistencije prvotimca Ajntrahta Ajdina Hrustića.

U nastavku su gosti kontrolisali dešavanja na terenu i nisu dozvoljavali domaćinu da ugrozi golamana Meta Rajana.

Pobede su u petak upisali i Japan, Saudijska Arabija i Iran, a nerešeno je bilo u meču Sirije i Ujedinjenih Arapskih Emirata.

Japan je na gostovanju Kini slavio rezultatom 1:0.

Jedini gol na utakmici postignut je u 40. minutu, a postigao ga je Osako.

Saudijska Arabija bila je bolja od Omana golom Al Šehrija iz 42. minuta. Mogao je Oman u poslednjim momentima utakmice i do boda, ali je neprecizan iz fantastične sitiacije bio Al Mukbali.

Iran je slavio na gostovanju Iraku rezultatom 3:0.

Gosti su poveli već u drugom minutu golom Jahanbakšaka, a na sledeći gol se čekalo do 49. minuta kada je pogodak Mohanada za izjednačenje poništio VAR zbog ofsjada. Iran je pobedu potvrdio u poslednjih 20 minuta golovima Taremija u 69. i Golizadeha u 90. minutu.

Sirija i Ujedinjeni Arapski Emirati odigrali su 1:1.

Poveli su izabranici Srećka Kataneca golom Ali Ahmeda Mabkota u 12. minutu, a Siriji je bod doneo Albeher pogotkom u 64. minutu.