Mesi ispisao nove stranice istorije, Argentina – Kurasao 7:0

Reprezentacija 29. mar 202310:35 1 komentar
Lionel Mesi
REUTERS/Agustin Marcarian

Argentina je pobedila Kurasao 7:0 u prijateljskoj utakmici odigranoj u Santjagu del Esteru. Pet golova je palo do pauze, a tri su bila delo superzvezde Lionela Mesija.

Tridesetpetogodišnji kapiten Gaučosa postigao je het-trik za 35 minuta i postao prvi svetski šampion sa više od 100 postignutih golova za svoj nacionalni tim. Mesi je sada na brojci od 102 gola i prišao je Irancu Ali Dajeu, koji zauzima drugo mesto među svim igračima sa najviše golova za nacionalne timove.

Bivši napadač minhenskog Bajerna završio je karijeru sa 109 golova za Iran, a iznad njega na ovoj rang listi je još samo Kristijano Ronaldo sa 122 pogotka za Portugal.

Trener Argentine, Lionel Skaloni za meč protiv Kurasaoa je zaigrao sa napadačkim tercetom Mesi – Lautaro Martines – Nikolas Gonzales.

Paulo Dajbala i Anhel Di Marija su ušli u drugom poluvremenu, dok su Hulijan Alvares i Anhel Koreja ostali na klupi.

Prvu opasnost stvorio je Mesi u 10. minutu, ali je njegov šut pogodio u stopalo protivničkog odbrambenog igrača, posle čega je golman Eloj Rom izbacio u korner. Nešto kasnije, čuvar mreže Kurasaoa još jednom je zaustavio šut „desetke“ Argentine. Međutim, u 21. minutu Rom nije imao nikakvih šansi, pošto je Đovani Lo Selso kombinovao sa Mesijem, koji je fintirao dvojicu čuvara i poslao loptu pod prečku za 1:0.

U 23. minutu fudbaleri Kurasaoa su raščistili loptu sa gol linije, ali je odbijenu loptu u mrežu poslao Niko Gonzales za 2:0. Treći gol postigao je Mesi u 33. minutu, posle asistencije Gonzalesa i preciznog šuta u dalji ugao.

Četvrti pogodak bilo je delo Enca Fernandesa, koji je pogodio snažnim šutem van kaznenog prostora. Nedugo zatim, Lo Selso je izbacio Mesija samog ispred golmana, pa je kapiten „Gaučosa“ bez velikih problema postigao „het-trik broj 57“ u svojoj karijeri.

Na početku drugog poluvremena u igru su ušli Rodrigo De Pol, Ezekijel Palasios i Huan Fojt. Svetski šampioni su malo smanjili ritam, da bi ulaskom Di Marije i Dibale ipak još jednom izvršili pritisak na gol protivnika i uspeli da dođu do nova dva gola.

U 76. minutu zaradili su penal, a pošto je Mesi već zamenjen Di Marijom, ovaj je i postigao pogodak sa bele tačke za 6:0. Poslednji gol delo je Gonzala Montijela u 87. minutu, posle dodavanja Dibale.

Mesi je na kraju meča razmenio dres sa golmanom gostiju, a potom je dobio i specijalnu nagradu povodom postizanja 100. gola za selekciju Argentine.