Nula Rusa i Hrvata u Moskvi, Slovencima samo bod u Ljubljani

Petar Stojanović, fudbalska reprezentacija Slovenije
REUTERS/Borut Zivulovic

Reprezentacije Rusije i Hrvatske odigrale su bez golova u Moskvi u derbi meču četvrtog kola grupe H kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2022. u Kataru.

Zbornaja i Vatreni zadržali su prvu poziciju sa po sedam bodova zahvaljujući remiju Slovenije i Slovačke u Ljubljani – 1:1. U trećem duelu ove grupe Malta je na svom terenu bila ubedljiva protiv selekcije Kipra 3:0.

Slovačka posle četvrte runde ima šest bodova, a Slovenija, Malta i Kipar po četiri.

Hrvatska je na Lužnjiki stadionu u Moskvi imala više od igre, ali su domaći bili opasniji. Ipak, po samo dva udarca u okvir gola na obe strane govori mnogo toga…

Slovačka je u prestonici Slovenije povela u 32. minutu pogotkom Robert Boženika, a sedet minuta kasnije konačan rezulztat postavio je fudbaler Empoilija Petar Stojanović.

Strelci u prvoj pobedi Malte u kvalifikacijama bili su Atard u 44. i 54. minutu i Mbong u 46. minutu. Važno je i napomenuti da su gosti od 40. minuta imali igrača manje zbog isključenja Soteriuja.

Selekcije iz grupe H mečeve petog kola odigraće 4. septembra, a sastaju se Slovačka – Hrvatska, Kipar – Rusija i Slovenija – Malta.