Pobedama Malija i Gambije okončana grupna faza AFCON

Africa Cup of Nations 20. jan 202222:05 > 22:48 0 komentara
Gambija
Printskrin

Duelima u Grupi F završena je u četvrtak uveče grupna faza ovogodišnjeg Afričkog kupa nacija.

Mali, Gambija i Tunis kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe iz ove grupe obezbedili su mesto u nokaut fazi.

Mali je pobedom protiv Mauritanije rezultatom 2:0 potvrdio prvo mesto u grupi, dok Tunis ide dalje i pored poraza od Gambije koja je gol dala u nadoknadi vremena i slavila 1:0.

Hidara u drugom i Kone sa bele tačke u 49. minutu bili su strelci za pobedu Malija.

Tunis je još jednom promašio penal na ovogodišnjem takmičenju, a pobedu Gambiji odličnim golom doneo je u trećem minutu nadoknade vremena Jalou.

Osvajanjem prva dva mesta u grupama u osminu finala plasirali su se: Kamerun, Burkina Faso, Senegal, Gvineja, Maroko, Gabon, Nigerija, Egipat, Obala Slonovače, Ekvatorijalna Gvineja, Mali i Gambija.

Kao najbolje trećeplasirane ekipe dalje idu Malavi, Zelenortska Ostrva, Tunis i Komorska Ostrva.