“Počeli smo da igramo posle gola, veća riba uvek jede manju”

REUTERS/Murad Sezer

Fudbaleri Crne Gore ostali su bez šansi za plasman na Svetsko prvenstvo. Norveška je na svom terenu, posle velike borbe i bolje igre u prvom poluvremenu slavila sa 2:0. Golove odluke, postigao je Mohamed Elionusi.

„Neobjašnjivo je da na dve utakmice u prvom poluvremenu protiv Norvežana odigramo loše, pa da tek onda krenemo da igramo. Ali, videli ste na kakav smo način primili prvi pogodak„, rekao je selektor Miodrag Radulović, pa nastavio:

„Nema nikakve dileme da je bio prekršaj nad Vujačićem kod prvog gola. Ali, u sportu je to tako, veća riba jede manju“.

Crna Gora će duele protiv Holandije i Turske odigrati bez rezultatskog imperativa, jer je plasman na prvo veliko takmičenje u istoriji ostalo nedostižno. Međutim, selektor Radulović najavljuje borbu do poslednjih atoma snage u oba duela.

„Imamo šansu da ostvarimo najbolji rezultat kada su kvalifikacije za Mundijal u pitanju. Napravili smo iskorak u odnosu na prošli ciklus, samim tim ćemo sigurno imati motiv da protiv Holandije i Turske pružimo maksimum“, zaključio je Radulović.

U ostalim mečevima grupe, Holandija je pobedila Gibraltar sa 6:0, dok je Letonija na svom terenu, poražena od Turske sa 2:1. Gol odluke, postigao je Burak Jilmaz u devetom minutu zaostavnog vremena.

U narednom kolu, koje je na programu 13. novembra, snage će odmeriti Crna Gora i Holandija, Turska i Gibraltar, odnosno Norveška i Letonija.

Tabela: Holandija 19, Norveška 17, Turska 15, Crna Gora 11, Letonija pet,  Gibraltar je bez bodova.