Raspucane Poljska, Nemačka, Španija, Belgija, nula Italije

FIFA World Cup 5. sep 202122:45 > 06. sep 2021 8:57 1 komentar
Aleksandra Szmigiel, Reuters

U sedam mečeva odigranih u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Kataru u nedelju u večernjem terminu, pobede su upisale reprezentacije Belgije, Nemačke, Rumunije, Poljakse i Španije. Evropski šampion Italija upiasao je još jedan remi, a pobednika nije bilo ni u duelu reprezentacije Fudbalskog saveza Kosova i Grčke.

Belgija je bila ubedljiva protiv Češke i slavila je rezultatom 3:0.

Pobedu Belgijanaca najavio je već u osmom minutu Romelu Lukaku, da bi u finišu prvog poluvremena Crveni đavoli udvostručili prednost golom Edena Azara.

Ispostavilo se da je konačan rezultat postavio Aleksis Salemakers u 65. minutu na dodavanje Romelua Lukakua iako su domaći imali niz odličnih prilika do kraja meča.

Belgija u šestom kolu igra protiv Belorusije (8. septembra) dok Češka sledeći meč igra tek u oktobru kada joj u goste Dolazi Vels. Belgija iz pet mečeva ima 13 bodova, Češka je u istom broju susreta osvojila sedam.

Utakmice reprezentacije Srbije ekskluzivno su dostupne za sve SBB korisnike, na EON, TotalTV i D3 platformama. Možete ih pratiti i ukoliko niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže! (PROMO)

U Grupi B odigrana su dva meča.

Španija je bila ubedljiva protiv Gruzije i slavila je rezultatom 4:0.

Tri gola postignuta su u prvom poluvremenu, a Španija je povela preko Gaje u 14. minutu meča. Soler je dodao gol u 25, a Tores je mrežu zatresao u 41. Gol Gaje iz 33. minuta poništio je VAR zbog ofsajda. Konačan rezultat postavio je Sarabija u 63. minutu. Sarabiji je gol u nadoknadi poništen zbog ofsajda.

Grčka je na gostovanju reprezentaciji Fudbalskog saveza Kosova bila nadomak minimalne pobede, golom Douvikasa u nadoknadi prvog poluvremena, ali je domaćin u drugom minutu nadoknade došao do boda golom Vedata Murićija.

Španija iz pet mečeva ima 10 bodova pred gostovanje reprezentaciji Fudbalskog saveza Kosova, Grčka je odigrala tri meča i ima tri bodova pred duel sa Švedskom, reprezentacija FS Kosova ima četiri boda iz četiri utakmice, a Gruzija ima samo bod iz pet utakmica.

Dva meča odigrana su i u Grupi J.

Nemačka je bila ubedljiva protiv Jermenije i pobedu je upisala rezultatom 6:0.

U prvih 15 minuta Serž Gnabri je dao dva gola – tresao je mrežu u šestom i 15. minutu. Nadovezali su se dalje Marko Rojs i Timo Verner za ubedljivih 4:0 već nakon prvih 45 minuta.

Hofman je postigao peti gol za Nemce kojima je u 82. minutu poništen gol koji je Verner postigao iz ofsajd pozicije. Ipak, to nije bio kraj jer je Adejemi pogodio u prvom minutu nadoknade za konačnih 6:0.

Rumunija je pobedila Lihtenštajn. Oba gola postignuta su pre 20.minuta – Toska se u strelce upisao u 11. a Manea u 18. minutu.

Nemačka iz pet mečeva ima 12 bodova, Jermenija dva manje, a Rumunija je na devet. Lihtenštajn ima pet poraza.

Poljska je na gostovanju San Marinu slavila 6:1.

Goleadu je otvorio Levandivski u petom minutu, nadovezao se Sviderski, pa još jednom Levandovski. Lineti je zaključio prvo poluvreme, a čim je nastavljeno drugo poluvreme San Marino je stigao do počasnog gola. Strelac je bio Nani.

Konačan rezultat postavio je Buksa het-trikom i golovima u 67, 92 i 93. minutu.

Nakon remija sa Bugarskom, evropski šampioni samo bod su upisali i na gostovanju Švajcarskoj. Meč je završen bez golova, a Italijani su u drugom poluvremenu promašili penal. Neprecizan je bio Žoržinjo.

Italija je tako upisala 36. uzastopni meč bez poraza i postavila novi rekord.