Raspucali se Panceri, Ukrajina u seriji bez poraza

Reprezentacija 7. jun 202122:40 0 komentara
fudbalska reprezentacija Nemačke
REUTERS/Wolfgang Rattay

Bliži se početak EURO, a samim tim i privode se kraju pripreme reprezentacija učesnika. Svoje poslednje provere i to veoma uspešne, imale su Nemačka i Ukrajina.

Nemci se ne nalaze u najužem krugu favorita, što nije situacija na koju su navikli. Kiksevi poslednjih godina, jaka grupa sa Portugalijom i Francuskom, uticali su na percepciju mogućnosti izabranika odlazećeg selektora Joahima Leva.

Ali ono što su Nemci pokazali u poslednjoj pripremnoj utakmici u Dizeldorfu, pa makar to bila i prijateljska utakmica i to protiv nejake Letonije, treba da zabrine konkurenciju. Panceri su slavili 7:1, a ono što dodatno može da raduje Leva golove su postigli gotovo sve najveće uzdanice.

Seriju golova otvorio je igrač Atalante Gosens u 19. minutu na asistenciju junaka finala Lige šampiona Kaija Haverca. Samo dva minuta kasnije Ilkaj Gundoan duplirao je prednost. U 27. minutu odlični Gosens ovog puta bio je u ulozi asistenta i to Tomasu Mileru, koji je postigao prvi gol za reprezentaciju posle ravno tri godine.

Na 4:0 povisio je igrač gostiju Ozols koji je u 39. minutu zatresao sopstvenu mrežu. Do poluvremena domaćin je postigao još jedan gol, preko Serža Gnabrija u 45. minutu. U drugom poluvremenu zaigrali su Liroj Sane umesto Gnabrija i Timo Verner umesto Haverca i obojica su to vratili golovima. Verner u 50. minutu, a Sane u 76. minutu. Između ta dva gola Saveljevs je postigao počasni gol za Letoniju u 75. minutu.

Nemce prvi meč na EURO u Grupi F očekuje 15. juna kada se sastaju sa Francuzima.

U odličnom raspoloženju na EURO ide i Ukrajina, koja je došla do pobede protiv Kipra i nastavila seriju bez poraza koja sada iznosi šest utakmica. U ovoj godini ekipa Andreja Ševčenka nema poraz, a u pobedi 4:0 golove su postigli Jarmolenko dva gola, Zinčenko i Jaremčuk. Ukrajince prvi meč očekuje u ponedeljak protiv favorita Grupe C Holandije, a još su u grupi Severna Makedonija i Austrija. Sve mečeve EURO možete pratiti u direktnim prenosima na kanalima Sport Kluba i Nova S.

Odigrani su još prijateljski mečevi između Andore i Gibraltara 0:0 i Farska Ostrva su savladala Lihtenštajn 5:1.