Reprezentacija 29. mar 202223:10 0 komentara
Photo by Kevin C. Cox/Getty Images

Veliki broj prijateljskih mečeva odigran je u utorak uveče, jedan od najzanimljivijih svakako je bio duel Holandije i Nemačke. Ubedljive pobede upisali su Španci i Francuzi.

Holandija i Nemačka odigrale su nerešeno 1:1.

Poveli su Nemci u prvom minutu nadoknade u prvom poluvremenu. Snažno je šutirao Tomas Miler sa ivice kaznenog prostora, a najvažnije bio je precizan i doneo je svom timu vođstvo.

Holandija je do izjednačenja došla u 68. minutu pogotkom Stivena Bergvajna. Lepo je u gol Bergvajn pretvorio sjajno dodavanje Denzela Damfrisa.

Igrao se 71. minut kada je nakon faula Kerera u šesnaestercu sudija pokazao na belu tačku, ali je VAR provera pokazala da penala za Holanđane nije bilo.

Ubedljivi Francuzi

Francuska je odmerila snage sa Južnom Afrikom i upisala ubedljivu pobedu – 5:0.

Kilijan Mbape je načeo mrežu Južnoafrikanaca u 23. minutu, a deset minuta kasnije u strelce se upisao i Olivije Žiru. Oba puta asistent je bio Antoan Grizman.

U 76. minutu je Mbape bio precizan sa bele tačke, a u 81. je Ben Jeder pogodio za 4:0.

Južna Afrika je u 84. minutu ostala sa igračem manje, direktan crveni karton dobio je Mudau.

Igrao se drugi minut nadoknade kada je Mbape pored dva gola upisao i asistenciju. Strelac za 5:0 bio je Mateo Genduzi.

2:0 je najopasniji rezultat

Nerešeno je bilo i u duelu Austrije i Škotske – 2:2.

Škoti su imali dva gola prednosti. Poveli su preko Hendrija u 28. minutu, a za 2:0 je pogodio Mekgin u 56.

Austriju su izmene „odradile“ posao. Gregoriš je u igru ušao u 74. minutu, a nepun minut kasnije zatresao je mrežu Škotske.

Izjednačenje je Austriji doneo još jedan rezervista – Šof je nakon asistencije Arnautovića pogodio za 2:2 u 82. minutu.

Pobede Engleske i Italije

Posle šoka koji joj je priredila Makedonija i izbacila je iz baraža za Svetsko prvenstvo, Italije je pobedila Tursku 3:2.

Turska je povela golom Andera već u četvrtom minitu, ali je uz dva brza pogotka Italija najavila preokret.

Za izjednačenje je pogodio Kristante u 35. minutu da bi Raspadori bio strelac za 2:1 četiri minuta kasnije.

Raspadori je zatresao mrežu i u 69. minutu, a konačan rezultat je postavljen u 83. minutu pogotkom Dursuna.

Đorđo Kjelini odigrao je 115. meč za reprezentaciju, po broju nastupa za državni tim na petom mestu večne liste izjednačio se sa Andreom Pirolom.

Engleska je savladala Obalu Slonovače 3:0.

Izabranici Gereta Sautgejta poveli su pogotkom Olija Votkinsa nakon pola sata igre. Obala Slonovače je u 40. minutu ostala sa igračem manje nakon što je Orije dobio drugi žuti karton.

Na 2:0 povisila je Engleska nakon dobre saradnje prvotimaca aktuelnog šampiona Engleske Mančester sitija – dodao je Džek Griliš, a loptu u mrežu spakovao Rahim Sterling.

Konačan rezultat u ovom meču postavio je poslednjem minutu nadoknade Tajron Mings.

Španci brojali do pet

Španija je upisala ubedljivu pobedu protiv Islanda – 5:0.

Dva gola je u razmaku kraćem od tri minuta u finišu prvog poluvremena postigao Alvaro Morata.

Nadovezao se već u drugom minutu nastavka susreta Pino, da bi usledila dva gola Pabla Sarabije – u 61. i 73. minutu.

Belgija, Island, Mađarska…

Pobedu je u utorak upisala i Mađarska slavila na gostovanju Severnoj Irskoj minimalnim rezultatom 1:0.

Strelac jedinog gola za Mađare bio je Roland Salaj.

Belgija je sa tri gola u mreži ispratila Burkinu Faso. Vanaken, Trosard i Benteke bili su strelci za ovu pobedu.

Irska je pobedila Litvaniju golom u sedmom minutu nadoknade. Strelac je bio Perot.

Još jedan remi

Vels i Češka su odigrali nerešeno 1:1.

Sve je u ovom meču rešeno za malo više od pola sata igre, a golovi su postignuti u razmaku manjem od dva minuta.

Souček je doneo prednost Češkoj u 32. minutu, a za, ispostavilo se, konačnih, 1:1 pogodio je Kolvil.