SP (Q): Crna Gora za istoriju protiv Bosne i Hercegovine

Reprezentacija 17. sep 202118:06 > 21:59 0 komentara
FSCG

Ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore pobedila je na startu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, reprezentaciju Bosne i Hercegovine u gostima sa 3:2. Ovo je ujedno bio prvi pozitivni rezultat u istoriji ženske fudbalske reprezentacije kada su kvalifikacije za velika takmičenja u pitanju.

Posle samo desetak minuta igre, u režiji izuzetno raspoložene Armise Kuč, Crna Gora je vodila sa 2:0. Kod prvog gola, asistent je bila Jelena Karličić, a kod drugog Nada Đurđevac.

Bosna i Hercegovina se nije predavala, pa je preko Melise Hasanbegović i Milene Nikolić vrlo brzo stigla do izjednačenja. Rezultatom 2:2 je završeno prvo poluvreme.

Delovalo je da je psihološka prednost u rukama devojaka iz Bosne i Hercegovine, ali je Slađana Bulatović u 60. minutu pogodila sa bele tačke za konačnih 3:2.

Do kraja meča, Crna Gora je uspela da odoli naletima domaćina, iako je ostale sa dve igračice manje na terenu, jer su u završnici zbog dva žuta kartona igru morale da napuste Jelena Karličić i Darija Đukić.

Pored Crne Gore i Bosne i Hercegovine, u grupi E se nalaze Danska, Rusija, Azerbejdžan i Malta.

Od ostalih selekcija iz regiona, Slovenija je pobedila Estoniju sa 4:0, Hrvatska je poražena od Rumunije sa 2:0, dok je Severna Makedonije doživela debakl na gostovanju Engleskoj – 8:0.