Srbija osvojila Ameriku

Harry How/Getty Images

Reprezentacija Srbije, sastavljena od igrača iz domaćih klubova uz pomoć trojice fudbalera koji igraju u Sjedinjenim Američkim Državama, savladala je reprezentaciju SAD 2:1 u prijateljskom meču u Los Anđelesu.

Selektor Dragana Stojković Piksi meč je počeo u sastavu Đ. Petrović – N. Petrović, Veselinović, Mijailović, Stojić – Simić, Petković – Lučić, Ilić, Topić – Joveljić.

povezane vesti

Amerikanci koji su važili za favorite bolje su otvorili meč. Imali su veći posed lopte i nekoliko veoma dobrih prilika. Do vođstva su stigli preko Vaskeza u 29. minutu na izuzetan centaršut Gresela.

Od tog trenutka Srbija je zaigrala znatno angažovanije. Bolja igra se isplatila u 43. minutu, kada je Luka Ilić, fudbaler TSC-a, pogodio lepim golom iz slobodnog udarca za 1:1.

Još odlučnije su „orlovi“, za koje nisu igrali igrači Zvezde i Partizana, počeli drugo poluvreme. Agresiviniji pristup se isplatio u 46. minutu. Pritisnuta je zadnja linija Amerikanaca, čiju lošu reakciju koristi Veljko Simić, uzima loptu i šutira je u mrežu pored golmana Slonine.

Nije do kraja utakmice bilo promene rezultata, iako su Amerikanci pokušali da dođu makar do remija.

Naredni meč Srbija će igrati protiv Litvanije u Beogradu 24. marta u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine u Nemačkoj.