Srpske fudbalerke ubedljive u Plovdivu protiv Bugarki

FIFA World Cup 30. nov 202117:34 > 17:58 1 komentar
Zenska fudbalska reprezentacija Srbije
FOTO FSS/Twitter Ženska fudbalska reprezentacija Srbije

Ženska A reprezentacija Srbije posle sjajne igre i ubedljive pobede u Plovdivu protiv Bugarske od 4:1 nastavlja trku za plasman na Svetsko prvenstvo.

Srpske fudbalerke su drugi put u pet dana ostvarile sigurnu pobedu protiv selekcije Bugarske. Nakon trijumfa od 3:0 u četvrtak u Staroj Pazovi reprezentacija Srbije slavila je u Plovdivu sa 4:1.

Pitanje pobednika praktično je rešeno već posle prvog poluvremena u kome su izabranice selektora Predraga Grozdanovića povele sa 3:0. Bugarke su na startu drugog poluvremena postigne utešni gol, da bi u finišu meča srpske dame novim golom Jovane Damnjanović potvrdile siguran trijumf. Fudbalerka minhenskog Bajerna je kao i u prvom meču dva puta savladala odbranu Bugarki.

Golove su postigle M. Mijatović u 20. na asistenciju Emilije Petrović, Vesna Milivojević u 32 (asistencija Milica Mijatović), Jovana Damnjanović u 45. i 90. minutu (asistencija Milica Denda) za Srbiju, Ivana Najdenova u 49. minutu za Bugarsku.

Srbija je igrala u sastavu: M. Kostić, V. Slović, N. Damjanović, V. Oršoja, A. Frajtović, M. Mijatović, T. Filipović, D. Stefanović, E. Petrović, V. Milivojević, J. Damnjanović. Još su igrale: J. Čanković, B. Bradić i K. Pantelić.

Sa nova tri boda Srbija se učvrstila na trećem mestu u kvalifikacionoj grupi H iza Nemačke i Portugala, a narednu utakmicu igra u gostima protiv Turske 23. februata 2022.

U okviru grupe E selekcija Bosne i Hercegovine savladala je u Zenici ekipu Malte sa 1:0. Gol je postigla Maja Jelčić u 36. minutu.

U okviru iste grupe Crnogorke su poražene u gostima od selekcije Azerbejdžana sa 1:0.