Test u Podgorici: Izrael bolji od Crne Gore

fudbalska reprezentacija Crne Gore
FSCG

Fudbaleri Crne Gore poraženi su u Podgorici u kontrolnom meču od Izraela sa 3:1. Posle izjednačene igre u prvom, Izrael je bio daleko bolji rival u drugom poluvremenu.

Prvo poluvreme donelo je ravnopravnu borbu, borbu koja se uglavnom vodila na sredini terena. Kolosalnih prilika za postizanje golova nije bilo. Crna Gora je dva puta pripretila preko Vladimira Jovovića, a Izrael jednom, preko Erana Zahavija. Na kraju ovog perioda igre, na semaforu je pisalo 0:0.

Navijači, koji su konačno dobili priliku da se u ograničenom broju vrate na stadion, pružali su veliku podršku izabranicima Miodraga Radulovića, ali je prvu kolosalnu priliku imao Izrael. Fudbaler Partizana, Bibras Natko je sjano asistirao Zahaviju, ali je pokušaj napadača PSV-a, uspeo da neutrališe Miloš Dragojević.

Nedugo zatim, Izrael je jako brzo stigao do prednosti od 2:0. Prvo je mrežu Miloša Dragojevića zatresao Eran Zahavi u 67. minutu, a dva minuta kasnije, strelac je bio Manor Solomon.

Izabranici Miodraga Radulovića se nisu predavali. Na desetak minuta pre kraja, oboren je Marko Simić, a siguran sa bele tačke, bio je Fatos Bećiraj. Crna Gora je krenula na sve ili ništa, ostalo je mnogo slobodnog prostora, koji je u samoj završnici kaznio Gadi Kinda za konačnih – 3:1.

Crna Gora se sada okreće nastavku kvalifikacija za Mundijal. Utakmice su na programu u seprembru, a izabranike Miodraga Radulovića očekuju gostovanja selekcijama Turske i Holandije, odnosno duel sa Letonijom na svom terenu.
Posle tri odigrane runde, Turska ima sedam, Norveška, Holandija i Crna Gora po šest, Letonija ima tri, a Gibraltar je bez bodova.