U18: Remi u duelu mlađih omladinaca Srbije i Italije

Reprezentacija 7. okt 202119:27 > 08. okt 2021 11:13 0 komentara
Srbija U18 SERBIA U18 vs ITALY U18
Foto FSS

Mlađa omladinska selekcija Srbije (U18) igrala je u Novom Sadu nerešeno 1:1 (0:1) sa Italijom u prvoj od dve provere sa istim rivalom.

Meč je igran na stadionu „Karađorđe“ u Novom Sadu. Golove su postigli Vinjato (iz jedanaesterca) u osmom minutu za Italiju, Kabić u 52. za Srbiju.

Italija je rano došla u vođstvo posle jedne neopreoznosti u našem šesnaestercu i kaznenog udarca koji je uspešno izveo Vinjato. Gosti su se uglavnom fokusirali na odbranu svog gola, a priliku tražili iz kontra napada.

Orlići su izjednačili početkom drugog poluvremena. Mastrantonio je loše ispucao loptu, došlo je do konfuzije u odbrani gostiju, a sve je sjajnim udarcem i realizacijom kaznio Kabić koji je i do tada bio najveća pretnja po gol Italije. Do kraja nije bilo promene rezultata.

Selektor ove selekcije Srbije Jovan Damjanović izveo je sastav: Todorović, Đurđević (od 90. Stašević), Radojević, Leković, Stjepanović, Motika (od 79. Kuzmanović), Vlahović, Abadžija (od 46. Ivanković), Spasojević (od 79. Luković), Miladinović (od 76. Veličković), Kabić (od 79. Jevremović).

Drugi meč istih rivala igra se 9. oktobra.