Ubedljiv poraz Srpkinja od Japana

Reprezentacija 24. jun 202221:56 0 komentara
FSS

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije poražena je u prijateljskoj utakmici od Japana 5:0.

Sa jedne strane standardni učesnik svetskih prvenstava, a sa druge ekipa koja pokušava da se nađe na nekom velikom takmičenju. Jasno je ko je tu bio favorit i Japanke su opravdale tu ulogu.

Doduše, izabranice Predraga Grozdanovića dobro su se nosile sa Japankama u prvom poluvremenu. Ekipa zemlje izlazećeg sunca postigla je samo jedan gol. U 28. minutu Ueki je zatresla mrežu.

Međutim, u drugom poluvremenu potpuni brodolom. Redom su golove postizali Naomoto u 62, Mijazava u 76, Čiba u 81. i Narumija u 88. minutu. Na kraju visoka pobeda Japana, ali svakako prilika za Srpkinje da izvuku pouke pred veoma važne nastupajuće okršaje.