Minimalac Orlova u Budimpešti

Reprezentacija 24. mar 202221:07 > 22:119 komentara
Fudbaleri Srbije

Fudbaleri Srbije pobedili su Mađarsku u prijateljskoj utakmici u Budimpešti rezultatom 1:0.

Orlovi su na rezultatski dobar način započeli pripreme za Svetsko prvenstvo u Kataru, iako nisu bili na visokom nivou igre.

Preloman momenat dogodio se u 35. minutu kada je defanzivac domaćih Zolt Nađ postigao autogol. Udarac Aleksandra Mitrovića zaustavio je golman Peter Gulaši, lopta se odbila od noge Nađa i celim prečnikom završila iza gol linije.

Posle pregledavanja VAR snimka, sudija je pokazao na centar. To je, ispostavilo se, bio i jedini gol na Puškaš areni.

Može ekipa Dragana Stojkovića mnogo bolje od prikazanog u glavnom gradu severnog suseda.

Nijednog trenutka Orlovi nisu došli do pas igre i prepoznatljivog stila, koji ih je krasio tokom kvalifikacija, uprkos tome što su od starta igrali u praktično najjačem sastavu.

Mučili su se u izgradnji akcija, napadi su često završavani u početnoj fazi, kao posledica pogrešnih pasova, pa je za celu utakmicu stvorena samo jedna prava šansa. Nju je propustio Mitrović sredinom drugog poluvremena kada je izbio jedan na jedan sa Gulašijem, ali šutirao preblizu golmana Mađara.

Još jednu polušansu propustio je Nemanja Radonjić, a zanimljva situacija viđena je i posle jednog prodora srpskog krila i povratne lopte u sredinu. Nađ je vukao i oborio Mitrovića u šesnaestercu, ponovo se gledao VAR, ali Srbiji nije dosuđen jedanaesterac. Utisak je da sudija trebalo da pokaže na belu tačku…

Na drugoj strani, Piksija može radovati dobra igra u defanzivi, koja je delovala prilično sigurno na čelu sa Matijom Nastasićem i Milošem Veljkovićem.

Mađarima nije dozvoljen veliki broj pokušaja. U par navrata su zapretili udarcem sa distance, pre nego što su najbolju šansu propustili u nadoknadi. Šefer je najpre pogodio stativu, da bi zatim Soboslaj promašio prazan gol i tako propustio priliku da svoj tim spase poraza.

Srbija 29. marta gostuje Danskoj u Kopenhagenu.

Tok duela iz Budimpešte mogli ste da pratite uz naš sajt.

Srbija (3-4-2-1): V. Milinković-Savić – Veljković (Od 77. Račić), Nastasić (od 65. Terzić), Pavlović (od 55. S. Mitrović) – Živković (od 46. Jović), Gudelj, Lukić (od 46. Radonjić), Kostić (od 46. Ristić) – Tadić, S. Milinković-Savić – A. Mitrović.

Mađarska (3-4-2-1): Gulaši – Botka, Lang, Fiola – Nego, A. Nađ, Šafer, Ž. Nađ – Salaji, Soboslaj – Šalaji.

Sudija: Filip Glova (Slovačka).

Utakmicu Mađarska – Srbija pratite na kanalu Nova S uz SBB ili ukoliko još uvek niste korisnik SBB usluga – putem EON aplikacije uz EON pakete van SBB mreže koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji. EON sport paket dostupan je za 799 dinara, bez ugovorne obaveze u narednih 30 dana. (PROMO)

Počela je utakmica!

2′ – Dobar napad Srbije po levoj strani, Kostić je ubacio loptu u peterac, gde je intervenisala odbrana domaćina.

4′ – Iako meč prijateljskog karaktera, domaći igrači su ušli izuzetno žustro. U jednom duelu je Fiola udario laktom u lice Tadića, ali mu nije pokazan žuti karton.

8′ – Prvu ozbiljnu priliku na utakmici imali su Mađari. Salaj je glavom zahvatio loptu sa sedam metara – odlično je reagovao Milinković-Savić.

11′ – Zatresla se mreža Mađarske posle snažnog udarca Kostića iskosa sa leve strane. Ipak, gol nije priznat pošto je prethodno Mitrović napravio prekršaj u šesnaestercu.

15′ – Posle uvodne inicijative srpskog tima, Mađarska je preuzela inicijativu i sada ima nešto veći posed lopte.

18′ – Pokušao je Pavlović u dva navrata da uputi udarac, ali nije dobro zahvatio loptu.

25′ – Prilično mirna utakmica… Bez konkretnih akcija i prilika pred oba gola.

28′ – Srbija ima podršku navijača na Puškaš areni…

Mađarska - Srbija
Branko Spasojević

30′ – Ništa se bitnije nije promenilo ni u narednim minutima. Dosta skromna predstava srpskog i mađarskog tima u uvodnih pola sata.

37′Goool! Srbija vodi sa 1:0, Žolt Nađ je upisao autogol. Aleksandar Mitrović je šutirao snažno sa sedam metara, golman Gulaši odbranio, ali se lopta od Nađa odbila i prešla gol liniju. Nekoliko minuta je VAR pregledavao usporeni snimak kako bi utvrdio da je lopta celim obimom bila u golu, bilo je sporno i potencijalno igranje rukom Mitrovića… Na kraju sve čisto, Orlovi su stekli prednost!

39′ – Brzo su zapretili domaćini i mogli do izjednačenja. Šut Adama Salaja prohujao je pored stative.

42′ – Odličan pokušaj SMS iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara. Centimetri su bili u pitanju…

45′ – Bez prilika u završnici prvog dela igre.

Poluvreme: Mađarska – Srbija 0:1.

Aleksandar Mitrović

Počelo je drugo poluvreme!

46′ – Tri promene u srpskom sastavu. Na terenu su Jović, Radonjić i Ristić umesto Živkovića, Lukića i Kostića. Ulazak Jovića znači i da će Orlovi u nastavku igrati sa dvojicom klasičnih napadača.

52′ – Konkretna šansa za Mađarsku. Šalaj je iz prve šutirao sa 16 metara, lopta je otišla porede gola.

59′ – Miran tempo meča i od početka drugog dela, uz često prekidanje igre. Sve se uglavnom odvija oko sredine terena.

65′ – Ne uspeva Srbija nikako da uspostavi kontrolu nad posedom i iskreira akciju. Napadi se završavaju u ranoj fazi, najčešće zbog grešaka u dodavanjima.

69′ – Najbolja prilika za Orlove. Probio je Radonjić po desnoj strani i poslao povratnu u sredinu ka Mitroviću, ali su defanzivci Mađarske intervenisali. Na kraju je Jović šutirao sa peterca i njegov šut je izblokiran.

70′ – Vukao je u toj situaciji Nađ sve vreme Mitrovića, na kraju ga je i oborio i u šesnaestercu. Sudija je ponovo gledao VAR, ali nije dosudio penal u korist Orlova.

76′ – Zicer za Mitrovića. Pobegao je odbrani domaćina, izbio sam pred Gulašija, ali šutirao nedovoljno precizno – golman domaćina je rukometnom odbranom zaustavio loptu.

79′ – Ozbiljan pokušaj Mađarske. Šalaj je gađao sa 18 metara, lopta je otišla tik pored stative.

85′ – Dobar kontra-napad Srbije. Radonjić je sjajno istrčao, dobio pravovremeni pas, ali se na kraju spetljao i slabijom levom nogom šutirao pored gola.

89′ – Pokušavaju Mađari da izbegnu poraz, napadaju svim silama, što otvara prostora za kontre Orlova.

90′ – Ogromna prilika za Mađarsku. Najpre je Šefer pogodio stativu, a zatim Soboslaj promašio prazan gol.

Kraj: Mađarska – Srbija 0:1.