AFCON: Etiopija nemoćna protiv Neukrotivih lavova Kameruna

AFCON Kamerun Vensan Abubakar Cameroon's Vincent Aboubakar and Erik Maksim Čupo Moting Eric Maxim Choupo-Moting in action with Ethiopia's Aschalew Tamene Africa Cup of Nations - Group A - Cameroon v Ethiopia
REUTERS/Thaier Al-Sudani

Domaćin Afričkog kupa nacija reprezentacija Kameruna ubedljivo je savladala Etiopiju sa 4:1 u drugom kolu Grupe A.

AFCON

Kamerunci su kao i u prvom kolu protiv Burkine Faso (2:1) do pobede došli nakon preokreta.

Poveli su gosti golom Dava Hotese već u četvrtom minutu, ali je samo četiri minuta kasnije izjednačio fudbaler Liona Karl Toko Ekambi – 1:1. Tim rezultatom otišlo se na odmor.

Preokret je kao i u prvoj utakmici doneo kapiten Vensan Abubakar. Postigao je dva gola u rasponu od samo dva minuta (u 53. i 55) za 3:1. Nekadašnji fudbaler Porta ubedljivo je prvi strelac turnira sa čak četiri postignuta gola u prva dva kola.

Konačan rezultat 4:1 za Neukrotive lavole (Les Lions Indomitables) postavio je svojim drugim golom na utakmici Karl Toko Ekambi.

Ovom pobedom domaćin turnira prvi je na Kupu afričkih nacija obezbedio plasman u narednu rundu takmičenja. Kamerun ima maksimalnih šest bodova, druga je selekcija Zelenortskih ostrva sa tri boda, dok Burkina Faso i Etiopija nemaju bodova.

U istoj grupi od 20 časova u okviru drugog kola sastaju se Zelenortska Ostrva  i Burkina Faso. U poslednjem kolu u ponedeljak 17. januara sastaju se Kamerun – Zelenortska Ostrva i Burkina Faso – Etiopija.

U naredno kolo plasiraće se po dve najbolje selekcije iz svake grupe, plus četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije.