AFCON: Nigerija novom pobedom overila plasman u 1/8

Africa Cup of Nations 15. jan 202219:01 > 19:07 0 komentara
Nigerija Nigeria's fans cheer during the African Cup of Nations Group D soccer match between Egypt and Nigeria in Garoua, Cameroon, Tuesday, Jan. 11, 2022. (
AP Photo/Footografiia via Guliver

Fudbaleri Nigerije pobedili su selekciju Sudana sa 3:1 u prvoj utakmici drugog kola D grupe Afričkog kupa nacija.

AFCON

Nakon što su u prvom kolu u derbiju grupe savladali Egipat (1:0), Nigerijci su novom pobedom overili plasman u osminu finala i najverovatnije obezbedili prvo mesto u grupi.

Golove za Super orlove postigli su fudbaler Viljareala Samuel Čukvueze u trećem, igrač berlinskog Uniona Taivo Ivonji u 45. i napadač Nanta Moses Simon u 46. minutu. Utešni pogodak za Sudan delo je Khedra iz penala u 70. minutu.

U 82. minutu za Nigeriju je zaigrao i bivši fudbaler Partizana Umar Sadik, sada član španskog drugoligaša Almerije.

Nigerija je trenutno ubedljivo prva u grupi D sa maksimalnih šest bodova. Sudan i Gvineja Bisao (meč manje) imaju po bod, dok je Egipat (meč manje) poslednji bez bodova.

U istoj grupi od 20 časova igraju Egipat i Gvineja Bisao.

Sve utakmice sa Afričkog kupa nacija možete gledati u diretnom prenosu na kanalima Sport Kluba.