AFCON: Toko Ekambi sa dva gola odveo Kamerun u polufinale

Afcon Kamerun Cameroon's Karl Toko-Ekambi celebrates scoring their first goal with Nicolas Moumi Ngamaleu Africa Cup of Nations - Quarter Final - Gambia v Cameroon
REUTERS/Thaier Al-Sudani

Fudbalska reprezentacija Kameruna prvi je polufinalista Afričkog kupa nacija pošto je rutinski pobedila selekciju Gambije rezultatom 2:0.

Povezane vesti

Domaćin takmičenja opravdao je ulogu favorita na stadionu u Duali, a junak utakmice bio je Karl Toko – Ekambi. Fudbaler Olimpika iz Liona i prvi strelac grupne faze Lige Evrope postigao je oba gola u razmaku od samo sedam minuta.

Prvi u 50. minutu udarcem glavom nakon centaršuta Faija. Drugi u 57. iz blizine pošto ga je idealno uposlio Hongla.

Gambija je završila takmičenje, ali fudbaleri ove reprezentacije kući odlaze uzdignuta čela. Kao debitanti jedno su od najprijatnijih iznenađenja na Kupu afričkih nacija.

Kamerun će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela između Maroka i Egipta. Njihov meč na programu je u nedelju.

Preostali parovi četvrtfinala: Burkina Faso – Tunis (29. januar), Senegal – Ekvatorijalna Gvineja (30. januar)

Sve mečeve Afričkog kupa nacija možete pratiti u direktnom prenosu na kanalima Sport Kluba.