Kvalifikacije za SP: Očekivane pobede Australije i Japana

Africa Cup of Nations 27. jan. 202215:07 > 15:10
Reuters, David Gray

Nastavljene su kvalifikacije za Svetsko prvenstvo u fudbalu, utakmicama azijske zone, a u prva tri susreta danas zabeležene su očekivane pobede...

Australija je u Melburnu slavila rezultatom 4:0 protiv poslednjeplasiranog Vijetnama koji je tako ostao i dalje bez bodova.

Već u prvom minutu zatresao je mrežu, ali gol je poništen zbog ofsajda, ali svejedno do poluvremena je već bilo 2:0 na semaforu zahvaljujući golovima Džimija Meklarena i Toma Rogića.

U nastavku utakmice gosti su primili još dva gola. Gudvin i MekGri pogađali su za konačnih konačnih 4:0.

Japan je takođe slavio i to rezultatom 2:0 protiv Kine i na taj način nastavio trku s Australijom i Saudijskom Arabijom za dve pozicije koje vode u Katar. U timu Australije bio je doskorašnji fudbaler Crvene zvezde Miloš Degenek.

Kina nije predstavljala pretnju, a Japan je mogao biti i ubedljiviji. Poveo je u 13. minuti pogotkom Osaka iz kaznenog udarca, a konačnih 2:0 postavio je u 61. minutu Ito.

Fudbaleri Južne Koreje pobedili su minimalnim rezultatom Liban, a čovek odluke bio je Kim Min-Đae, u produžetku prvog pluvremena. Na taj način zadržala je lidersku poziciju na tabeli grupe A, ali do kraja kvalifikacija je ostalo još tri kola da se igra.