Probuđeni Salah izbacio Vahin Maroko!

Africa Cup of Nations 30. jan 202218:43 > 19:07 0 komentara
Mohamed Salah, fudbalska reprezentacija Egipta
REUTERS/Thaier Al-Sudani

Fudbalska reprezentacija Egipta plasirala se u polufinale Afričkog kupa nacija pošto je u četvrtfinalu posle produžetka pobedila Maroko rezultatom 2:1.

Kod oba pogotka učestvovao je raspoloženi Mohamed Salah, prvo je izjednačio u 53. minutu, da bi u 100. sjajno asistirao za odlučujući pogodak Trezegea.

Povezane vesti

Egipat će se u borbi za plasman u finale turnira sastati sa domaćinom takmičenja, selekcijom Kameruna.

Maroko je poveo u 6. minutu golom Sofijana Bufala iz jedanaesterca nakon što je u kaznenom prostoru oboren Ašraf Hamiki. Glavni sudija je prvo pokazao da je gol aut, a potom, na signalizaciju VAR sobe, pogledao snimak i pokazao na belu tačku. Igraču Anžea to je bio drugi pogotak na šampionatu.

Kako je vreme prolazilo Egipćani su bili sve konkretniji i opasniji. Ašraf je u 20. minutu odlično šutirao, ali na mestu je bio golman Maroka Bonu, Trezege je tek što je počelo drugo poluvreme uputio udarac u dalji ugao, međutim, lopta je otišla pored stative.

Terenska inicijativa se isplatila u 53. minutu – Abdelmonem je šutirao glavom, golman je odbranio, a na odbijenu loptu natrčao je Salah i drugim golom na turniru izjednačio na 1:1.

U 76. minutu malo je nedostajalo da izbije opšta tuča. Nakon duela Mohameda i Hakimija došlo je do velike gužve, razmenjen je i poneki udarac, a epilog svega bili su žuti kartoni za inicijatore gužve.

Najbolju priliku do isteka regularnog dela meča imao je Maroko koji je u 81. minutu Maroko pogodio prečku – Agerd je šutirao glavom, a golman Gabal odlično intervenisao.

Trenutka odluke viđen je u 100. minutu kada je Salah odlično prošao po desnoj strani, potom još lepše asistirao i Trezegeu nije bilo teško da po drugi put zatrese mrežu Marokanaca.

U drugom polufinalu sastaće se Burkina Faso i bolji iz duela Senegal – Ekvatorijalna Gvineja koji od 20 časova možete da gledate na Sport Klubu.