Česi i Velšani podelili bodove i obradovali Belgijance

Reprezentacije 8. okt 202122:43 > 22:48
fudbalska reprezentacija Velsa, Danijel Džejms
REUTERS/Bernadett Szabo

Reprezentacije Češke i Velsa odigrale su 2:2 u kvalifikacijama za plasman na Svetsko prvenstvo, a rezultat iz Praga najviše ide na ruku selekciji Belgije koja je na korak do odlaska na Mundijal.

Povezane vesti

U drugom meču ove grupe Estonija je protiv Belorusije zabeležila prvi trijumf – 2:0.

Ostrvljani su poveli golom Arona Ramzija u 36. minutu, ali radost gostinu nije dugo trajala. Samo dva minuta kasnije Jakub Pešek je izjednačio i sa rezultatom 1:1 otišlo se na poluvreme.

Češka je neverovatnim autogolom čuvara mreže Velsa Denija Vorda u 49. minutu preokrenula i u tom trenutku bila je mnogo bliža vrlo važnom trijumfu.

Ipak, fudbaler Lidsa Danijel Džejms je u 69. minutu po drugi put matirao Tomasa Vaclika za konačnih 2:2.

Estonija je u Talinu došla do tri boda golovima Sorge u 58. i Zenjova u 90+3. minutu.

Belgija je lider grupe E sa 16 bodova, Češka i Vels (meč manje) imaju po osam, Estonija četiri i Belorusija tri.

U ponedeljak, 11. oktobra, Češka gostuje Belorusiji, dok Vels ide u Estoniju. Selekciju Belgije u nedelju očekuje meč za treće mesto u Ligi nacija protiv Italije.