CONCACAF: Meksiko dobio dramu na Asteki, SAD bez pobede

xJosexMendezx

Odigrani su mečevi 1. kola finalne runde Zone KONKAKAF u borbi za plasman na Svetsko prvenstvo u Kataru. Viđena je jedna pobeda i tri remija.

Meksikanci su posle velike borbe i prave drame, savladali Jamajku rezultatom 2:1, a gol odluke postignut je u 89. minutu. Enri Martin, član Kluba Amerika, je u 20. meču za nacionalni tim postigao zlata vredan sedmi gol.

Meksikanci su poveli na „Asteki“ u 50. minutu, golom Aleksisa Vege, a za „Rege Bojse“ je izjednačio Šamar Nikolson u 65. minutu.

Amerikanci su gostovali u San Salvadoru, a meč je završen bez golova – 0:0.

Kanada je iščupala bog u Torontu, u meču protiv Hondurasa – 1:1. Oba gola postignuta su sa bele tačke.

Milana Borjana je savladao Alehandro Lopes u 40. minutu, a konačan rezultat postigao je Kajl Larin u 60. minutu.