Spektakl na EURO U21: Portugalci i Nemci u polufinalu

Reprezentacije 1. jun 20210:03 > 0:08 0 komentara
Portugal's Dany Mota U21 Under EURO
REUTERS/Srdjan Zivulovic

U polufinalu Evropskog šampionata za igrače do 21 godine igraće Španija - Portugal i Holandija - Nemačka.

Povezane vesti

Nakon Španaca i Holanđana plasman u završnicu EP za mlade u Sloveniji i Mađarskoj obezbedile su posle velike borbe i selekcije Portugala i Nemačke.

Mladi fudbaleri Portugala savladali su vršnjake iz Italije sa 5:3 u dramatičnom meču odigranom na stadionu Stožice u Ljubljani.

Portugalci su poveli atraktivnim golom „makazicama“ Danija Mote u šestom minutu. Isti igrač je u 31. minutu povisio na 2:0. Međutim, Azuri se nisu predavali. U finišu prvog poluvremena smanjili su golom Tomaza Pobege.

Portugalci u 58. minutu ponovo dolaze do dva gola prednosti preko Ramosa, ali Italijani samo dva minuta kasnije uzvraćaju golom Đanluke Skameke (njegov peti gol na petom meču). Tako je bilo sve do 88. minuta kad je tandem rezervista asistent Rikardo Sotil i strelac Patrik Kutrone izborio produžetke za Azure – 3:3.

Na samom početku prvog produžetka Italijani ostaju sa igračem manje, drugi žuti odnosno crveni karton dobija Mateo Lovato. To koriste Portugalci i u produžecima postižu još dva gola – Pedro Neves Žota u 109. i Fransisko Konseisao (sin trenera Porta Serža Konseisaa) u 119. za – 5:3!

Drame je bilo i u Šeherfervaru u Mađarskoj gde su igrali mladi fudbaleri Danske i Nemačke. Poveli su Danci u 69. minutu golom 17-godišnjeg Faghira, poreklom iz Avganistana, a produžetke za Pancere izborio je Lukas Enmeka. Momak poreklom iz Nigerije, koji je doskora igrao za mlađe selekcije Engleske, gol za izjednačenje Nemaca postigao je u 88. minutu – 1:1.

U produžecima su poveli Nemci preko Burkarda (100), ali su Danci izjednačili golom Nelsona iz jedanaesterca (108).

Pobdnika je na kraju odlučio penal-rulet, a više sreće i umešnosti imali su mladi Nemci i slavili sa 6:5.

Nemci će za finale igrati protiv večitih rivala Holanđana, a Portugalci protiv komšija Španaca. Polufinalni dueli na programu su 3. juna u Šehervaru i Mariboru.