EURO: Ronaldo spasao Portugalce

EURO 22. jun 201619:59 > 20:00
Odigrano je poslednje kolo Grupe F Evropskog prvenstva u Francuskoj, a plasman u osminu finala obezbedili su Mađarska, Island i Portugalija.
U možda i najboljem meču na Šampionatu Mađarska i Portugalija igrale su nerešeno 3:3, što je bilo dovoljno obema reprezentacijama za plasman među 16 najboljih. Mađari su tri puta vodili, golovima Đere u 19 minutu i Džudžaka u 47. i 55. minutu, ali su Nani u 42. i dosta osporavani Kristijano Ronaldo sa dva pogotka u 50. i 62. minutu doneli bod Portugalcima, koji im je bio dovoljan za treće mesto u grupi i zakazali okršaj sa Hrvatskom, dok su Mađari osvojili prvo mesto i u borbi za četvrtfinale igraće protiv drugoplasiranog iz Grupe E.
Island je u nadoknadi vremena, golom Traustasona savladao Austriju sa 2:1 i izborio drugo mesto u grupi i istorijski plasman u osminu finala, gde će igrati sa Engleskom. Prethodno je u 18. minutu Bodvarson doveo Islanđane u vođstvo, a Aleksandar Dragović je u 37. minutu promašio penal, čime je zaokružio tragično učešće na EURO 2016. pošto je dobio crveni karton protiv Mađarske. Ipak, nadu Austrijancima doneo je Šof golom u 60. minutu, ali je Traustason sve rešio koji trenutak pre poslednjeg sudijskog zvižduka.
U ovom trenutku poznato je pet parova osmine finala, Švajcarska – Poljska, Hrvatska – Portugalija, Italija – Španija, Nemačka – Slovačka i Engleska – Island, a svoje protivnike očekuju Vels, koji će u zavisnosti od rezultata poslednjeg kola Grupe E igrati protiv Severne Irske ili Turske (u ovom trenutku realnije protiv Turske), Mađarska očekuje Belgiju ili Švedsku i Francuska najverovatnije očekuje Severnu Irsku, ali u zavisnosti od raspleta u Grupi E mogu na megdan da joj izađu Švedska, Belgija i Republika Irska.

Author: Vladimir Vesić