U19: I pored poraza od Norveške, Crna Gora može dalje

EURO 4. okt 201715:43 > 15:47
Getty Images

U senci okršaja koji slede i u kojima će puleni Ljubiše Tumbakovića pokušati u utakmicama sa Danskom i Poljskom da obezbede mesto na Mondijalu, generacija U19 je počela, a generacija U21 u četvrtak nastavlja kvalifikacije za EP.

Getty Images/Stephen Pond

Omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore ubedljivo je poražena od Norveške 3:0 na startu prve runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Generaciju koju vodi Aleksandar Miljenović srušili su igrači Moldea, Emin Marković u 26. i Erling Haland u 63. i 83. minutu.

U grupi iz koje dve selekcije idu u drugi krug, još su domaćin Albanija i Ukrajina. Crna Gora u petak igra sa Albanijom.

Što se generacija U21 tiče, koja je u prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo odigrala nerešeno na gostovanju Kazahstanu 1:1, a gol primila u petom minutu zaostavnog vremena, ona takmičenja nastavlja u četvrtak. Izabranici Mojaša Radonjića odmeriće kao gosti snage sa selekcijom Francuske, a četiri dana kasnije u Podgoricu dolazi Slovenija. Pored Crne Gore, Kazahstana, Slovenije i Francuske u grupi su još Bugarska i Slovenija.