U19: Antonov sa penala za pobedu Makedonaca

EURO 8. nov. 201714:54
Michael Steele/Getty Images

Omladinske reprezentacije Makedonije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine ostvarile su pobede u prvim kolima kvalifikacija za Evropskom prvenstvi,

Makedonski fudbaleri mlađi od 19 godina savladali su u prvom kolu pete grupe selekciju Švajcarske sa 2:1. Poveli su Švajcarci golom Ugrinića u 33. minutu. Ipak, u drugom poluvremenu izabranici Vujadina Stanojkovikog su bili konkretniji. U 53. minutu je izjednačio Trajanovski, da bi u 61. Atanasov postavio konačni rezultat sa bele tačke.

Penalu je prethodio fauul Slanija nad Ćurilinovim.

Bio je to prvi meč u grupi čiji je domaćin Makedonija, a u kojoj se nešto kasnije sastaju Lihtenštajn i Belgija.

Hrvatska je u grupi 1 očekivano savladala San Marino sa 3:0. Prva dva gola postigao je Kulenović u 13. i 20. minutu, da bi poslednji pogodak na utakmici bio delo Nejašmića u 38.

Koliko su Hrvati bili dominantni na ovoj utakmici govori i podatak da je San Marino imao samo jedan šut ka golu rivala.

U istoj grupi, koja se igra u Hrvatskoj, takmiče se još i Danska i Letonija.

Uspešan dan omladinskih selekcija iz regiona zaokružili su mladići iz Bosne i Hercegovine, koji su pogotkom Gazibegovića u 87. minutu pobedili Gruziju. U grupi sa njima su još Andora i Francuska.

Mečevi drugog kola na programu su 11. movembra.