Orlići porazom otvorili EP, dve povrede prave problem

Fudbal 5. maj 201820:52 > 20:54
Fudbalski savez Srbije

Orlići porazom od Španije otvorili Evropsko prvenstvo.

Na Evropskom prvenstvu za igrače do 17 godina, koje se održava u Engleskoj, reprezentacija Srbije poražena je od Španije sa 1:0, u okviru prvog kola D grupe. Jedini pogodak na utakmici postigao je igrač Mančester Sitija i kapiten Španije Erik Garsija. Posle kornera u 68. minutu, štoper Crvene Furije je ostao sam na petercu, i lako matirao nemoćnog golmana Lazara Slavkovića.

Kadeti Srbije su dobro parirali tehnički dominantnoj ekipi Španije u prvom poluvremenu, koje je pored šanse Radmanovca obeležila i povreda veziste Ivana Ilića. U drugom delu igre, Španci su pojačali ritam, propustili dve dobre prilike, da bi bolju igru krunisali pomenutim golom Garsije. U drugom poluvremenu, još jedan bitan igrač Srbije je doživeo povredu, kapiten Milutin Vidosavljević, tako da su njegova i Ilićeva povreda predstavljale veliki hendikep za srpski tim.

U narednom kolu, Srbija igra u utorak 8. maja od 14 sati protiv Nemačke, dok će Španija igrala protiv Holandije, koja je savladala Nemačku u prvom kolu sa 3:0. U ponedeljak od 16 časova na SK 6 možete pratiti meč između Engleske i Italije.

Kadeti Bosne i Hercegovine zabeležili su veliki trijumf protiv Danske u prvom kolu C grupe, pošto su trijumfovali rezultatom 3:2.