Pobede Portugalije i Italije na otvaranju EP U19

EURO 16. jul 201816:11 > 21:08
Alexander Scheuber/Bongarts/Getty Images

U ponedeljak je počelo 17. izdanje Evropskog prvenstva za fudbalere do 19 godina, a na otvaranju šampionata u Finskoj Portugalija je pobedila Norvešku sa 3:1.

Portugalija, koja je pre dve godine u Gruziji bila vicešampion, do svoje prve pobede na šampionatu Starog kontinenta došla je u gradu Vasa na zapadu Finske, a taj meč mogli ste da pratite i u direktnom prenosu na Sport Klubu.

Izabranici selektora Elija Souse su došli u vođstvo u 24. minutu kada je precizan bio napadač Brage Francisko Trinkao. Na 2:0 za Portugaliju povisio je u 41. minutu Migel Luis, a sa tim rezultatom se i otišlo na odmor.

Norveška je uspela da smanji golom Emana Markovića, fudbalera Zrinjskog iz Mostara, u 82. minutu, ali je Trinkao u 90+3. minutu uništio sve nade Skandinavaca za bodom.

U drugom meču dana, domaćin kontinentalnog šampionata Finska izgubila je od Italije sa 1:0. Jedini strelac za Azure bio je vezista Nikolo Zaniolo u 43. minutu.

Portugalija ima tri boda na čelu grupe A, koliko ima i Italija uz lošiju gol-razliku, dok su Finska i Norveška bez bodova.

U grupi B se nalaze Engleska, Francuska, Turska i Ukrajina, a sve mečeve sa šampionata možete pratiti na kanalima Sport Kluba.