EP U19: Raspoloženi Francuzi brojali do pet

EURO 20. jul 201821:50 > 21:55
Dan Istitene/Getty Images

Fudbalske reprezentacije Ukrajine i Engleske igrale su 1:1, dok je Francuska deklasirala Tursku rezultatom 5:0 u drugom kolu Evropskog prvenstva u Finskoj.

U prvom meču dana, na stadionu u Sejinajokiju, sastale su se selekcije Ukrajine i Engleske. Igrao se osmi minut kada je Markus Tavernije kaznio lošu intervenciju golmana Kučeruka i doneo vođstvo reprezentaciji Engleske.

‚Gordi Albion‘, inače, brani titulu u tom uzrastu, osvojenu pre godinu dana na turniru održanom u Gruziji. U 39. minutu Suprijaha se dobro snašao u kaznenom prostoru rivala i postavio konačnih 1:1.

Nekoliko sati kasnije, u Vasi mladi ‚Trikolori‘ deklasirali su selekciju Turske rezultatom 5:0. Oba tima izgubila su prve duele u grupi i nije izgledalo da su sposobni za neke ubedljive partije, ali tim Bernarda Diomeda odigrao je izuzetno fokusirano i efikasno tokom svih 90 minuta.

Francuska je pošla sa centra i 80 sekundi kasnije dugačak napad golom je završio Guitan. Na 2:0 povisio je Guiri dvadeset minuta kasnije – asistent je bio Diabi, a isti igrač postigao je i treći gol u 33. minutu. U drugom poluvremenu Turska je na svaki način pokušala da postigne gol, stvorila je bar tri velike šanse, ali u situacijama ‚1 na 1‘ sa golmanom Jehvanom Dijufom, gol nisu mogli da daju Jalčin, Sinik, Oktan i Omur. Kazna je došla u 58. minutu kada je odlični Musa Dijabi kontru završio golom za 4:0, a konačnih 5:0 delo je Kuzansa koji je kazneni udarac pretvorio u gol posle akcije Dijabija i Adlija.

Za plasman u polufinale Francuska u poslednjem kolu mora da pobedi Englesku u ponedeljak u 17.30, a Turska bez obzira šta uradi u meču sa Ukrajinom u istom terminu nema šansu da se plasira u drugu fazu.

Sve mečeve sa Evropskog prvenstva u Finskoj možete pratiti u direktnim prenosima na kanalima Sport Kluba.