Omladinci "okrenuli" Severnu Irsku, bod do sledeće faze

EURO 17. nov. 201822:10 > 22:12
FSS

Nakon remija sa Kazahstanom, omladinci Srbije slavili su protiv Severne Irske u meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Omladinci Srbije, igrači do 19 godina slavili su u drugom kolu kvalifikacija u Grupi 9 i sa 3:1 nakon preokreta savladali Severnu Irsku u Belfastu.

Povela je Severna Irska nakon deset minuta meča preko Palmera, a Srbije je do pobede došla preokretom u drugom poluvremenu. Penal je iznudio Slobodan Tedić.

Za izjednačenje je u 52. minutu precitan bio Milutin Vidosavljević koji je u igru ušao na poluvremenu, a gol je postigao sa bele tačke.

Samo 12 minuta kasnije Orlići dolaze do vođstva, a precizan je bio Dimitrije Kamenović.

Da komplatira prekoret pobrinuo se Nikola Terzić u 69. minutu.

Za tri dana je na programu poslendje kolo preliminarne runde kvalifikacija. Orlići se sastaju sa Poljskom koja je u subotu sa 4:0 nadigrala Kazahstan. Srbiji će i bod biti dovoljan za plasman u narednu rundu kvalifikacija.