EP U19: Palaversa junak Hrvata

EURO 20. nov. 201818:57 > 19:06
Getty Images/Joern Pollex

Omladinska reprezentacija Hrvatske obezbedila je plasman u završni krug kvalifikacija za Evropsko prvenstvo za igrače do 19 godina, pošto je uspela da odigra nerešeno u poslednjem kolu Grupe 3 protiv Češke 2:2.

Hrvati su bili na ivici ponora pošto su Česi, inače domaćini turnira i ekipa koja je pre ovog kola osigurala sledeću fazu, vodili 2:1 do 89. minuta. U tom trenutku Makedonci su vodili 2:0 protiv Luksemburga golovima Taleskog i Fazlagića, tako da su oni išli u narednu fazu zbog bolje gol razlike. Međutim, u tom 89. minutu mladi 18-godišnji igrač Hajduka Ante Palaversa zatresao je mrežu, Hrvatima doneo veliki bod i plasman u završnu fazu kvalifikacija. Hrvati su poveli golom Mikela Šege u 34. minutu ali su Patrik Slamena i Mihal Fukala doneli preokret.

Češka je i sa nerešenim rezultatom ostala prva na tabeli sa sedam bodova, Hrvatska je na kraju završila sa pet, Makedonija sa četiri i Luksemburg bez bodova.