"Vatreni" preokretom srušili Azerbejdžan

EURO 21. mar. 201922:33 > 22:36
Kevin C. Cox/Getty Images

Fudbalska reprezentacija Hrvatske trijumfom je otvorila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2020. godine. „Vatreni“ su na startu kvalifikacija nadigrali selekciju Azerbejdžana rezultatom 2:1.

Golove za Hrvatsku postigli su Borna Barišić u 44. minutu i Andrej Kramarić u 79. minutu. Jedini gol za Azerbejdžan postigao je Ramil Šejdajev, kada je u 19. minutu doneo prednost gostujućem timu.

Duel na zagrebačkom „Maksimiru“ statistički i taktički je bolje otvorila domaća ekipa, a veliku priliku na startu utakmice imao je Petković, kada je u drugom minutu uputio snažan šut ka golu, ali su gostujući defanzivci sjajno reagovali.

Šejdajev je šest minuta pre pogotka imao sjajnu priliku, kada je prevario odbranu vicešampiona sveta, istrčao kontru i zadao težak zadatak golmanu Kaliniću. Azerbejdžanac je ponovo pobegao hrvatskoj odbrani u 19. minutu, kada je i zatresao mrežu domaćeg tima.

Izjednačenje Hrvatskoj doneo je Borna Barišić, koji je u svom petom nastupu za „Vatrene“ postigao svoj prvi gol.

Konačnih 2:1 postavio je Andrej Kramarić u 79. minutu, kada se asistente upisao Ante Rebić.

Hrvatska će u nedelju od 18 časova odmeriti snage sa Mađarskom.

U drugoj utakmici ove grupe Slovačka je u Trnavi pobedila Mašarsku 2:0 golovima Dude u 42. i Rusnaka u 85. minutu.

Mečeve kvalifikacija za Evropsko prvenstvo možete pratiti na kanalima Sport kluba.