“Prihvatili bismo bod pre meča u Sofiji, idemo dalje!”

EURO 23. mar 201912:37 > 12:46
FSCG

Fudbaleri Crne Gore vratili su se u Podgoricu. Arhivirali su meč protiv Bugarske u Sofiji i misli usmerili ka Englezima koji su u prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo deklsirali Češku sa 5:0.

Pre utakmice u prvom kolu kvalifikacija za šampionat Evrope svi ljubitelji fudbala u Crnoj Gori, stručni štab i igrači, pristali bi na nerešen rezultat. Posle svega viđenog u Sofiji ostao je gorak ukus u ustima. Crna Gora je posle tvrdog i ne toliko kvalitetnog prvog poluvremena u nastavku odigrala dobro, iako je bila oslabljena neigranjem Stefana Savića i Stevana Jovetića.

Stefan Mugoša je pogodio za 1:0. Mirko Ivanović je nedugo zatim, kao i u prvom poluvremenu promašio zicer. Adam Marušić i Fatos Bećiraj su se spetljali u sjajnoj kontri kada su bili u situaciji dva na jedan ispred gola rivala. Mugošin udarac sa dvadesetak metara je završio tik pored stative… Mogla je Crna Gora da reši pitanje pobednika, nije uspela u tome i stigla je kazna.

Nepravedna doduše. Francuski sudija Buke je pokazao na belu tačku iako je prekršaj Vladimira Jovovića bio izvan kaznenog prostora. Do kraja, Bugari su mogli i da pobede, ali mogla je i Crna Gora da je Aleksandar Boljević imao malo više sreće.

Mislim da smo zaslužili više. Ušli smo u grču, ali smo imali i dobru šansu preko Ivanića. U nastavku smo počeli odlično, poveli, a onda je stigao taj penal. Ne možemo da komentarišemo suđenje… Da smo imali malo sreće mogli smo da pobedimo i to ubedljivo. Posle gola, imali smo još tri, četiri sjajne prilike, ali nismo uspeli da ih realizujemo. Idemo dalje. Sledi duel sa Englezima”, rekao je strelac gola Stefan Mugoša, koji je u sjajnoj formi, jer je u dva kola šampionata Južne Koreje, postigao dva gola za Inčon junajted. Mugoša je prošle sezone proglašen za najboljeg novajliju u Južnoj Koreji, a Inčonu je sa 19 golova u 35 mečeva doneo opstanak u elitnom društvu.

Marko Janković koji je nedavno iz Partizana prešao u italijanski SPAL, vodio je veliku borbu na sredini terena.

Kada se primi gol posle neverovatne greške, nije lako. Nije prvi put da nam se nešto slično događa. Velika šteta što se ovako završilo. Imali smo pobedu u rukama”, rekao je Janković i nastavio:

Očekuje nas duel sa Englezima, očekuje na spektakl. Tribine će biti ispunjena do poslednjeg mesta, imaćemo veliki vetar u leđa. Engleska je favorit. Šta je potrebno da bi Crna Gora stigla do pozitivnog rezultata? Neophodno je da odigramo odličnu utakmicu, a da Englezi imaju nešto slabiji dan. Trebaće nam i malo sreće koju nismo imali protiv Bugara. Ono što mogu da obećam u ime celog tima je da ćemo se boriti do poslednjeg daha. Za šta će to biti dovoljno? Saznaćemo u ponedeljak.

Utakmica između Crne Gore i Engleske igra se u ponedeljak sa početkom u 20 časova i 45 minuta. Do tada će biti jasno da li će u sastavu tima biti Stefan Savić komandat odbrane i jedan od najboljih defanzivaca Evrope. Kako sada stvari stoje šanse su sve veće i veće…