Porazi Slovenaca i Makedonaca, novi šou Zahavija

EURO 7. jun. 201922:26
Print screen/SK

Selekcije Slovenije i Severne Makedonije doživele su poraze u trećem kolu kvalifikacija za Euro 2020, u grupi G.

Austrija je nakon dva startna poraza upisala trijumf predsvojim navijačima, savladavši Sloveniju rezultatom 1:0. Jedini gol na meču postigao je Gvido Burgštaler u 73. minutu utakmice.

Slovenija je do kraja pokušavala da dođe do izjednačenja, ali u tom poduhvatu nijeuspela.Poljska je upisala i treću vezanu pobedu bez primljenog gola, savladavši u Skoplju selekciju Severne Makedonije minimalnim rezultatom.

Čovek odluke bio je prvotimac francuskog Monaka, Kamil Glik, koji je postigao gol u 47. minutu. Izrael je nastavio seriju pobeda i ponovo demonstrirao efikasnost,ovoga puta u gostima protiv Letonije slavivši sa 3:0, a Eran Zahavi ponovo je postigao het trik.

Prvotimac Gvanžu R&F načeo je mrežu Litvanaca u 10. minutu, zatim je povisio rezultat u 60. da bi u 80. kompletirao het trik, već drugi u tri utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Prethodno se tri puta upisao ustrelce protiv Austrije. Tabele svih grupa pogledajte OVDE.