Uporni Rumuni, Dafi spasao Irce, sigurni Španci

EURO 7. jun. 201922:41
Denis Doyle/Getty Images

Selekcija Rumunije uspela je da iščupa bod na gostovanju Norveškoj u kvalifikacijama za Euro 2020. u grupi F, u kojoj su selekcije Španije i Švedske ostvarile sigurne pobede.

A GRUPA

U A grupi, Češka je ostvarila prvu pobedu u kvalifikacijama za EURO 2020. godine, pošto je u Pragu bila bolja od Bugarske nakon preokreta rezultatom 2:1. Ismail isa je već nakon tri minuta igre doveo goste do prednosti, ali to je bilo sve što je Bugarska pokazala na ovom meču. Patrik Šik je izjednačio rezultat u 19. minutu, da bi početkom drugog dela igre isti igrač obezbedio Češkoj sva tri boda.

B GRUPA

A u okviru B grupe, Litvanija je na svom terenu odigrala nerešeno saLuksemburgom, rezultat je bio 1:1.

Povezano

Gosti su došli do prednosti u 21.minutu preko Gersona Rodrigeza, da bi bod Litvaniji doneo ArvidasNovikovas nakon što se upisao u strelce u 74. minutu.

D GRUPA

Gruzija je nakon startna dva poraza ostvarila prvi trijumf, nakon što je pred svojim navijačima savladala Gibraltar rezultatom 3:0.Valerijan Gvilja je doveo domaću selekciju do prednosti u 30. minutu,da bi Giorgi Papunašvili duplirao prednost Gruzije.

Konačan rezultat postavio je Vato Arveladze sa bele tačke u 76. minutu. Irska je ostala neporažena u dosadašnja tri kola kvalifikacija, poštoje kao gost uspela da izbegne poraz golom u samoj završnici. Rezultat je bio 1:1. Igrač Sautemptona, Pjer Emil Hejbjerg je doveo Dansku do prednosti u 76. minutu, da bi defanzivac Brajtona Šejn Dafi u 85.

F GRUPA

U grupi F, Švedska je nastavila sa dobrim partijama, pošto je na svomterenu ostvarila drugu pobedu, ovoga puta savladana je maltarezultatom 3:0. Domaći tim je poveo već u drugom minutu kada se ustrelce upisao Robin Kvaison. Nastavila je Švedska sa napadima i udrugom delu igre, pa je već na samom startu duplirala prednost preko Viktora Klasona.

Potvrda trijumfa stigla je u 81. minutu kada se Aleksander Isak upisao u strelce.U istoj grupi, Španija je zabeležila i treću pobedu zaredom, ovoga puta savladana su farska ostrva u gostima sa 4:1.

Već od starta je Crvena furija krenula furiozno, pa je Serhio Ramos u petom minutunačeo mrežu domaćeg tima, a na 2:0 povisio je Hesus Navas u 19. Klemint Olsen u 30. uneo mrvu neizvesnosti u meč kada je smanjio rezultat, koja je ipak otklonjena stotinak sekundi kasnije autogolom Matrasa Gestsona. Konačan rezultat postavio je Hose Luis Gaja u 71.minutu.

U jako zanimljivoj utakmici, Norveška i Rumunija su podelile bodove, pošto je rezultat bio 2:2. nakon prvog poluvremena u kojem nije bilo golova, u drugom je viđeno mnogo uzbuđenja.

Prvo je Tarik Elijunusi u 56. minutu doveo domaću selekciju do prednosti, da bi prednost Norveške duplirao Martin Edegor u 70. Ipak, uporni Rumuni došli suipak do boda zahvaljujući napadaču Ludogoreca, Klaudiju Kašeru, koji je prvo u 76. smanjio prednost Norvežana, da bi u drugom minutu nadoknade obezbedio bod svojoj reprezentaciji.