Autogol, pa Perišić – Hrvatska opet bolja od Velsa

EURO 8. jun 201917:07 > 17:12
Laurence Griffiths/Getty Images

Fudbaleri reprezentacije Hrvatske savladali su Vels rezultatom 2:1 na „Gradskom vrtu“ u Osijeku i na taj način došli do druge pobede u grupi E kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Hrvati su bolje počeli utakmicu, a nekoliko prilika imao je Ivan Perišić, a u 17. minutu posle njegovog centaršuta štoper Velšana Džejms Lorens skrenuo je loptu u svoju mrežu.

Do kraja poluvremena Vels je imao jednu priliku, da bi odmah na startu drugog Hrvatska zapretila preko Josipa Brekala – njegov šut je odbranio Vejn Henesi, a u 48. minutu golman Velsa nije mogao da odbrani šut Perišića, koji je povisio na 2:0.

Do kraja meča Vels je imao jednu dobru priliku preko Gareta Bejla, kada je fudbaler Reala šutirao sa 16 metara, iako je imao potpuno samog Danijela Džejmsa. Nekoliko minuta potom Dejvid Bruks je šutirao van kaznenog prostora – lopta je zakačila glavu Domagoja Vide i završila u Livakovićevoj mreži.

Bila je to veoma bitna pobeda za svetske vicešampione, naročito imajući u vidu da su u prethodnom kolu izgubili od Mađara.

Vels će naredni meč igrati u gostima protiv Mađarske, a Hrvati će igrati prijateljski susret protiv Tunisa u Varaždinu.

Hrvatska je na čelu tabele sa šest bodova iz tri meča, Vels je u dve utakmice osvojio tri pobedom nad Slovačkom, a Azerbejdžan u jendom odigranom meču nema osvojenih bodova na začelju tabele.

U drugom meču igranom u istom terminu Island je u Rejkjaviku bio bolji od Albanije 1:0, a jedini gol za „Vikinge“ postigao je vezista Barnlija Johan Gudmunson u 22. minutu.

Islanđani sada imaju šest bodova iz tri kola, pošto su ranije bili bolji od Andore 2:0 i izgubili od Francuske 4:0.