Kramarić: Nedostajalo je svežine, želeo sam da dam gol

Kevin C. Cox/Getty Images

Hrvatski fudbaler Andrej Kramarić rekao je posle pobede Hrvatske nad Velsom 2:1 u meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo da i pored trijumfa ima lošijih delova igre u hrvatskom timu.

Hrvatska je do vođstva stigla u 17. minutu autogolom Aleksandera Lorensa. Za 2:0 pogodio je Ivan Perišić u 48. minutu, a konačan rezultat postavio je Dejvid Bruks u 77. minutu.

Tri boda su tu, uzeli smo ono za šta smo se ovih 10 dana pripremali, a sada nas očekuje prijateljski meč sa Tunisom i moramo da se odmorimo. Moramo da budemo srećni i zadovoljni„, rekao je Kramarić i dodao:

U poslednjih 15 minuta je nedostajalo svežine zbog vremenskih uslova. Trudio sam se da uđem u šansu, ali moram da priznam da sam u završnicama akcija već osećao umor i nemoć. Napadač sam, naravno da sam hteo da dam gol, ali moram da budem zadovoljan pristupom i svojom igrom, kao i igrom cele ekipe“.

Bila je to veoma bitna pobeda za svetske vicešampione, naročito imajući u vidu da su u prethodnom kolu izgubili od Mađara.

Vels će naredni meč igrati u gostima protiv Mađarske, a Hrvati će igrati prijateljski susret protiv Tunisa u Varaždinu.