U21: Nemci sigurni na startu – 3:1 protiv Danske

EURO 17. jun. 201922:26 > 22:29
Alessandro Sabattini, Getty Images Sport

Selekcija Nemačke slavila je protiv Danske (3:1) u duelu prvog kola grupe B na Evropskom prvenstvu za igrače do 21 godine.

Igrač Augsburga Marko Rihter doneo je prednost Nemcima u 28. minutu, pogodivši mrežu nakon prelepe akcije u tri poteza.

U 52. minutu bilo je 2:0 za Nemačku zaslugom istog igrača, koji je iskoristio veliku grešku odbrane Danaca na sredini terena. U 65. minutu bilo je ubedljivih 3:0. kada je Đan Luka Valdšmit, fudbaler Frajburga, pogodio posle kontra-napada.

Jedino što su uspeli da urade Danci je da postignu utešan gol, i to iz penala, koji je dosuđen zbog igranja rukom.

Precizan sa 11 metara bio je igrač Kopenhagena i najbolji strelac danske Lige Robert Skov.

Nemačka je vodeća u grupi B sa tri boda, koliko ima i Austrija, dok su Srbija i Danska bez bodova. U drugom kolu čeka nas duel Nemačka – Srbija.