Slatka osveta: Španija je prvak Evrope

EURO 30. jun 201920:23 > 20:28
Alessandro SabattiniGetty Images Sport

Fudbaleri Španije pobednici su Evropskog prvenstva za mlade. Španija je u finalu bila bolja od Nemačke i slavila 2:1. Španija peti put u istoriji osvaja titulu na kontinentalnom šampionatu za igrače do 21 godine.

Španija se na najbolji mogući način revanširala Nemačkoj za poraz u finalu 2017. godine i postala novi šampion Evrope za igrače do 21 godine.

Španija je u finalu slavila 2:1, a do vođstva je došla već u sedmom minutu fenomenalnim golom Fabijana Ruiza.

Oba tima su tokom prvog poluvremena imala svoje šanse, ali promene rezultata nije bilo do odlaska na odmor.

Nemačka je odlučno i hrabro ušla u drugo poluvreme. Kontrolisala je igru, napadala, vršila pritisak, ali realizacija je istala.

A za to je usledila kazna u vidu kontra napada koji je u 69. minutu u gol pretvorio fudbaler zagrebačkog Dinama Dani Olmo koji je tako, ispostaviće se, potvrdio pobedu svoje selekcije i zasluženo osvajanje titule za reprezentaciju koja je možda bila i najdominantnija na celom turniru i pored poraza od Italije u prvom kolu.

Nemačkoj su se napadi u drugom poluvremenu isplatili tek u 88. minutu kada je gol postigao Nadim Amiri, ali tada je već bilo kasno za sve.

Najbolji igrač šampionata je Fabijan Ruiz, a najbolji strelac šampionata je, sa sedam postignutih golova, Đan Luka Valdšmit.

Tekstualni prenos meča možete da pratite na našem sajtu, a detalje sa meča možete pronaći ovde.

Glavni sudija meča je srpski arbitar Srđan Jovanović.

TOK MEČA:

7′ – GOOOOL! Španija vodi 1:0 nakon sjajnog gola Fabijana Ruiza koji je snažno i precizno šutirao izvan kaznenog prostora.

24′ – Dobru priliku imala je Nemačka da dođe do izjednačenja. Nakon duge gužve u šesnaestercu Španaca, Levin Iztunal je lepo šutirao, ali je njegov šut izblokiran. Ostaje 1:0. Gledamo dobar, borben meč bez mnogo kalkulacija.

34′ – Đan Luka Valdšmit je dobio jak udarac od Hesusa Valjeha, ali moći će da nastavi meč. Valjeho je prvi igrač koji je u ovom finalu dobio žuti karton.

42′ – Još uvek je 1:0 za Španiju, ali u poslednja dva minuta Nemačka je dva puta ozbiljno pripretila, oba puta nakon kornera.

POLUVREME: Španija na odmor odlazi sa golom prednosti u finalu Evropskog prvenstva

47′ – Tek što je počelo drugo poluvreme pripretila je Nemačka. Šutirao je sa leve strane Nadim Amiri, njegov udarac odbranio je Antonio Sivera, a Valdšmit nije uspeo da dođe do odbijene lopte.

58′ – Nižu se pokušaji Nemačke koja je veoma snažno krenula u drugo poluvreme, a najbolji pokušaj imao je Valdšmit. Ipak, promene rezultata nema.

69′ – GOOOOL! Vodi Španija 2:0. Sevnula je kontra Španije kojom je presečena dominacija Nemaca. Šutirao je Dani Olmo, odbranio mu je udarac Aleksander Nubel, ali je samo kratko odbio loptu, a Olmo je bio spreman da natrči tu loptu i poslao je u mrežu!

83′ – Ponovo je u šansi bio Valdšmit, ali nema gola za Nemce.

88′ – GOOOOL! Smanjuje Nemačka na 2:1. Šutirao je Nadim Amiri, lopta je na putu ka golu zakačila nekoga i promenila smer pa je tako i prevarila do sada odličnog Siveru.