EP U19: Remi Španije i Portugalije, Italija ubedljiva

EURO 17. jul 201921:09 > 21:18
Michael Regan/Getty Images

U sredu su na Evropskom prvenstvu za igrače do 19 godina na programu bile utakmice A grupe. U derbiju dana Portugalija i Španija su podelile bodove, dok je Italija bila ubedljiva protiv Jermenije.

Selekcije sa Iberijskog poluostrva, Španija i Portugalija odigrale su meč bez pobednika, a rezultat je bio 1:1.

Bila je ovo rovovska borba dve reprezentacije koje su ostvarile trijumfe u prvom kolu. Obe ekipe su oprezno gradile napade, najviše zbog činjenice što je trijumf na ovom susretu garantovao plasman u polufinale i pre završetka grupne faze.

Nakon uspostavljene dominacije u posedu lopte, Španci su poveli u 41. minutu preko Huana Mirande. Ipak, aktuelni šampioni su uspeli da dođu do izjednačenja na samom startu drugog dela igre, a u strelce se upisao Fabio Viera. Do kraja susreta obe selekcije su igrale oprezno sa po bodom u džepu, tako da promene rezultata nije bilo.

U drugom susretu grupe A, Italija je deklasirala Jermeniju rezultatom 4:0 i tako došla do prvih bodova na šampionatu. Mrežu domaćina šampionata načeo je Manolo Portanova u 29. minutu, a već u 32. na semaforu je stajao rezultat 2:0. Mladi napadač Azura i član Intera Davide Merola postigao je spektakularan pogodak, i već tada je bilo jasno u kom smeru će ići ova utakmica. Mlada nada Juventusa, Manolo Portanova ponovo se upisao u strelce početkom drugog poluvremena, da bi konačan udarac Jermenima zadao Điakomo Raspadori u 69. minutu.

Nakon dva odigrana kola, Španija i Portugalija imaju po četiri boda, Italija jedan manje, dok Jeremnija i dalje na svom kontu ima nulu. U četvrtak su na programu utakmice drugog kola Evropskog prvenstva u grupi B, a duele Češka – Norveška i Irska – Francuska možete da gledate na kanalima Sport Kluba.