U21: CG nadigrala Farska Ostrva, sjajni Krstović

Fudbal 6. sep 201921:56 > 21:59
FSCG

Fudbaleri Crne Gore uspeli su da prebole poraz od Kazahstana na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, za igrače do 21 godine. Izabranici Miodraga Vukotića su u drugom meču pobedili Farska Ostrva sa 3:0.

Centralna figura meča bio je Nikola Krstović koji je ovog leta stigao u Crvenu zvezdu kao najbolji fudbaler Zete i kao najbolji strelac u šampionatu Crne Gore. Ugovor je potpisan tokom zimskog prelaznog roka, a Krstović je kao pozajmljeni igrač Zvezde, obezbedio timu iz Golubovaca mesto u Evropi.

Izuzetno talentovani napadač, jedan od najperspektivnijih u Evropi, pronašao je kjuč za bravu gostiju u 20. minutu. U tom trenutku bilo je jasno da ukoliko fudbaleri Crne Gore nastave da igraju kao do tada, problema neće biti. I nije ih bilo.

Krstović je deset minuta kasnije ponovo zatresao mrežu Farana. Ovoga puta sa bele tačke, a prvo poluvreme je završeno rezultatom 3:0 jer je penal realizovao i Ilija Vukotić fudbaler Benfike. Pitanje pobednika je rešeno, a pitanje je bilo – kojim će rezultatom biti završen duel.

Na kraju, Crna Gora je slavila sa 3:0 i odmah misli okrenula duelu koji je očekuje 10. septembra protiv Španije u Španiji. U pitanju je duel sa glavnim favoritom u grupi u kojoj se nalaze Crna Gora, Kazahstan, Farska Ostrva, Severna Makedonija i Izrael.

Izabranici Miodraga Vukotića su najavili da se neće predati bez borbe, a tri boda protiv Farana su izuzetno dragocena u nastojanju da Crna Gora stigne do pozicije dva, koja donosi baraž mečeve za plasman na smotru najboljih selekcija Starog kontinenta.