Gužva u grupi H: Francuska ubedljiva, Turska jedva

EURO 7. sep. 201922:32 > 22:41
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport

Reprezentacija Francuske ubedljivo je u Parizu pobedila selekciju Albanije 4:1 u petom kolu grupe H kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo 2020. godine. Turska je u Istanbulu minimalnim rezultatom bila bolja od Andore.

Francuska je povela već u 8. minutu Kingslija Komana kome nije bilo teško da matira golmana gostiju posle sjajne asistencije Rafaela Varana.

Povezano

Prednost selekcije Didijea Dešama duplirao je Olivije Žiru. Lukas Ernandez je centrirao sa leve strane, a napadač Čelsija je sa nekoliko metara loptu prosledio u mrežu.

Deset minuta kasnije Antoan Grizman je iz penala pogodio prečku, a u 68. minutu Koman se još jednom upisao u strelce i to na asistenciju napadača Barselone. U 85. minutu rezervista Džonatan Ikone je postigao i četvrti gol, a konačan rezultat postavio je Sokol Cikaleši u poslednjim trenucima meča na stadionu Francuske.

Inače, početak utakmice je kasnio 10 minuta jer su organizatori greškom pustili himnu Andore umesto Albanije.

Turska je na stadionu Bešiktaša dominirala od prvog do poslednjeg minuta, stvaral šanse, ali je tek u 89. minutu postigla zlata vredan pogodak. Strelac je bio Ozan Tufan.

Francuska, Turska i Island imaju po 12 bodova i do kraja će se voditi velika borba za prva dva mesta u grupi, Albanija je osvojila šest, Moldavija tri, dok je Andora bez bodova.