Zmajevi pali u Jerevanu: EURO sve dalje

EURO 8. sep 201916:59 > 17:00
Valerio Pennicino/Getty Images

Fudbaleri Bosne i Hercegovine poraženi su od Jermenije na gostovanju, u okviru grupe J kvalifikacija za EURO 2020, rezultatom 4:2 i sad se nalaze u izuzetno teškoj poziciji pred nastavak kvalifikacionog ciklusa.

Ekipa Roberta Prosinečkog zauzima četvrto mesto na tabeli grupe J sa sedam bodova iz šest utakmica. Lider Italija ima 15 bodova, a Finska 12, s tim što obe selekcije imaju i meč manje od BiH.

Jermeni posle ovog trijumfa imaju devet bodova i oni su treći.

Duel u Jerevanu domaći su otvorili pogotkom Mhitarjana u trećem minutu, posle centaršuta Barsegjana i velikog propusta odbrane gostiju, da bi Zmajevi 10 minuta kasnije poravnali preko Džeka.

Taj rezultat bio je aktuelan sve do 66, kada je Mhitarjan novim pogotkom vratio prednost Jermenima, ali je BiH ponovo izjednačila. Strelac u 70. minutu bio je Gojak.

U 77. minutu Hambardzumjan je pogodio za 3:2, a pitanje pobednika rešio je Lončar autogolom u 90+5

Jermenija u sledećem meču gostuje Lihtenštajn 12. oktobra, dok BiH istog dana čeka Finsku.

Bosna i Hercegovina ima šansu da se plasira na EURO 2020 i kroz baraž u Ligi nacija.