Španija ubedljiva, Italija sa penala, Lihtenštajnu bod

EURO 8. sep 201922:38 > 22:41
Denis Doyle/Getty Images

Četiri meča kvalifikacija za EURO 2020 odigrana su u nedelju u terminu od 20:45. Pobede su zabeležile reprezentacije Italije i Španije. U duelima Švedske i Norveške i Grčke i Lihtenštajna bilo je nerešeno.

Reprezentacija Španije došla je do šeste pobede u kvalifikacijama u isto toliko odigranih mečeva u Grupi F savladavši Farska Ostrva 4:0.

Do prednosti je Crvena furija došla preko Rodriga koji je bio strelac prva dva gola gola. Napadač Valensije mrežu je tresao u 13. i u 50. minutu. Za 3:0 precizan je bio Pako Alkaser u prvom minutu nadoknade vremena, ali ni to nije bio kraj. Alkaser je samo dva minuta kasnije postigao i drugi gol na ovom meču.

U ovom duelu kapiten Španije Serhio Ramos izjednačio se po broju nastupa za državni tim sa dosadašnjim rekorderom Ikarom Kasiljasom odigravši 167. utakmicu za reprezentaciju.

U istoj grupi snage su odmerile Švedska i Norveška. Meč je završen bez pobednika, 1:1. Švedska je nakon ovog meča druga na tabeli sa 11 bodova, Norveška je četvrta sa devet.

Povela je Norveška u ovom meču u samom finišu prvog poluvremena preko Štefan Johansena, da bi konačan rezultat postavio Emil Forsberg u 60. minutu.