Kvalifikacije za EP: Grčka nadigrala Crnu Goru

EURO 6. nov 201921:53 > 21:56
FSCG

Ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore nadala se da u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo može da bude konkurentna selekciji Grčke, ali ništa od toga.

Grčka je slavila 4:0, a Crna Gora je samo u prvom poluvremena uspevala da parira raspoloženim gošćama. U ovom periodu, Grčka je vodila sa 1:0, a jedini gol postigla je Danari Sidia u 15. minutu.

U nastavku meča, Crna Gora je pokušala da stigne do izjednačenja, krenula je daleko ofanzivnije ka golu selekcije Grčke, a kazna je stigla u vidu još tri gola u režiji Grkinja, koje su znalački koristile slobodan prostor. Strelci u nastavku meča bile su Kristina Kokavidiju, Despina Hadzinikolau, odnosno Tomai Vardali.

Podsećanja radi, Crna Gora je u prva dva meča doživela isto toliko poraza. Nemačka, koja je daleko najkvalitetnija ekipa u grupi je slavila sa 10:0, Republika Irska sa 2:0, a sada je do bodova protiv mlade ekipe koju ima Crna Gora, stigla i Grčka.

U narednom kolu, izabranice Mirka Marića igraju protiv Republike Irske na svom terenu. Ovaj meč je na programu 11. marta naredne godine.