Ševčenko za SK: Bilo je teško, Srbija je ozbiljan tim

EURO 17. nov. 201918:41 > 18:44
Philipp Schmidli, Getty Images

Selektor fudbalske reprezentacije Ukrajine Andrej Ševčenko rekao je za Sport klub posle remija sa Srbijom da je njegov tim imao težak zadatak na stadionu "Rajko Mitić".

Ukrajina je završila kvalifikacije bez poraza, što predstavlja veliki uspeh.

Da, meč sa Srbijom je bio veoma važan za nas. Igrali smo protiv jakog protivnika, Srbija ima dobar tim. Želim Srbiji da se plasira na Evropsko prvenstvo kroz Ligu nacija. Verujem da ima dobre šanse za to jer ima i jak tim, nije nam bilo nimalo lako. Stigli smo do veoma važnog boda u Beogradu“, rekao je Ševčenko i dodao:

Nismo baš najbolje otvorili utakmicu, naročito prvih 10-15 minuta. Pozicioniranje igrača nije bilo na najboljem mogućem nivou, ali smo u drugom poluvremenu, uz nekoliko grešaka, verovali da možemo. Nismo odustali. Pokušavali smo da lopta ide brzo, kontrolisali smo nekoliko važnih situacija i stigli do gola u poslednjim sekundama„.

Tim Ljubiše Tumbakovića će posle remija u poslednjem kolu kvalifikacija svoju šansu potražiti u martovskom baražu.