Remzi odveo Velšane na EURO

EURO 19. nov 201922:20 > 22:23
Harry Trump/Getty Images

Odigrani su poslednji mečevi kvalifikacija za EURO 2020. Poznato je 20 učesnika, kao i 16 timova koji će se za preostala četiri mesta boriti u baražu.

Junak Velšana je Aron Remzi, koji je postigao oba gola za Zmajeve. Prvo je glavom sjajno odreagovao u 15. minutu na centaršut Gereta Bejla. Vezista Juventusa drugi gol je postigao u 47. minutu na asistenciju Mura, a opet je akciju inicirao Bejl. U drugom meču Grupe E Slovačka je golovima Boženika i Hamšika pobedila Azerbejdžan 2:0, ali kako nije dočekala remi u Kardifu ipak će šansu za odlazak na EURO tražiti kroz baraž, kao i Mađarska, dok Vels ide sa Hrvatskom direktno.

Nemačka je ubedljivom pobedom nad Severnom Irskom 6:1 izborila prvo mesto u Grupi C, kao i mesto u prvom šeširu za žreb za EURO, pošto je istisnula aktuelnog svetskog šampiona Francusku. Holandija kao druga takođe ide na EURO, dok će Severna Irska igrati u baražu sa ekipama Bosne i Hercegovine, Slovačke i Republike Irske.

U Grupi G i pre ovog kola jasno je bilo da Poljska i Austrija idu na EURO, dok Severna Makedonija i Izrael idu u baraž. Poljska je za kraj dobila Sloveniju 3:2 golovima Simaskog, Levandovskog i Goralskog, dok su Slovenci dva puta stizali prednost protivnika golovima Matavža i Iličiča, ali su na kraju porazom završili kvalifikacije. U istoj grupi Severna Makedonija dobila je Izrael golom Nikolova 1:0. Makedonci se spremaju za meč baraža koji igraju kod kuće protiv reprezentacije FS Kosova, dok će Izrael tek posle žreba saznati da li će igrati baraž u diviziji A ili diviziji C Lige nacija. Austrija je u meču bez briga poražena od Letonije goloma Osa u 65. minutu.

Sve je bilo poznato i u Grupi I. Belgija je ubedljivo savladala Kipar, koji je poveo golom Joanua. A onda je krenula serija. Benteke, De Brujne dva puta, Karasko, autogol Kristiforua i ponovo Benteke bilo je dovoljno za ubedljivih 6:1. Ubedljivi su bili Rusi protiv San Marina u gostima slavili 5:0 golovima Kuzjajeva, Petrova, Mirančuka, Jonova i Komiličenka. Jedan od potencijalnih rivala Srbije u baražu Škorska slavila je protiv Kazahstana 3:1 golovima Mekgina, Nejsmita i ponovo Mekgina, dok je vodeći gol za Kazahstan postigao Zajnutinov.