Golovi, kartoni, penali – Škoti preko Srba na Tviter EP

EURO 31. mar 202021:08 > 21:14
Stu Forster Getty Images Sport

Navijačka grupa fudbalske reprezentacije Škotske upravo na Tviteru pravi prenos finala plej-ofa za plasman na Evropsko prvenstvo. Igraju Srbija i Škotska. Orlovi oslabljeni neigranjem Mitrovića.

Da ne pišemo o tome šta je moglo da bude i šta će biti kada utakmice braža za odlazak na Evropsko prvenstvo zaista budu odigrane.

Navijačka grupa reprezentacije Škotske „Edinburgh Tartan Army“ na svom Tviteru upravo „prati“ meč finala baraža između Srbije i Škotske. To znači da je pre četiri dana Srbija pobedila Norvešku, a Škotska Izrael.

Prema njihovoj prognozi, a i taj meč „ispratili“ su na svom nalogu, Srbija je pobedila Norvešku 2:1, ali je Aleksandar Mitrović nakon gola za pobedu zbog proslave gola dobio drugi žuti karton pa sada ne igra protiv Škota. Inače, u tom meču, Srbija je povela pereko Mitrovića, izjedančio je Erling Holand, a Mitrović je Orlovima u finišu doneo pobedu.

Sami su napravili i sastave pa tim Srbije izgleda ovako:
Predrag Rajkoić, Aleksandar Kolarov, Matija Nastasić, Nikola Milenković, Milan Rodić, Luka Milivojević, Nemanja Maksimović, Sergej Milinković-Savić, Adem Ljajić, Dušan Tadić, Luka Jović.

Na klupi su selektoru Ljubiši Tumbakoviću na raspolaganju: Marko Dmitrović, Uroš Spajić, Filip Mladenović, Nemanja Miletić, Nemanja Radonjić, Saša Lukić, Nemanja Matić, Filip Kostić, Nikola Maksomović, Milan Pavkov, Andrija Pavlović i Emil Rockov.

Posle samo deset minita, Škoti vode 2:0, ali je nakon pola sata Luka Jović smanjio na 2:1. Kažu, Škotska uz dosta sreće na poluvreme nosi gol prednosti.

Nakon sat vremena igre, Pavkov je asistrao Tadiću koji pogađa za izjednačenje da bi u 77. Luka Milivojević pogodio za preokret Srbije. Škoti ipak doleze do gola u petom minutu nadoknade i utakmica ide u produžetak.

U 167. minutu obe reprezentacije ostale su sa po igračem manje, Mektominej je zakasnio sa startom, pokupio je Pavkova koji je odlučio da ne ostane dužan, nastala je gužva, a sudija je pokazao Mektomineju drugi žuti, a Pavkovu direktan crveni.

Samo nekoliko minuta kasnije, Rajković brani penal.

I nakon penal serije, na Evropsko prvenstvo plasirala se Škotska, iako je Srbija imala prednost i prikiku da pobedi na penale, to se nije desilo (šokantno).