Mađari sa Islandom za plasman na EP

EURO 8. okt. 202022:45 > 22:47
Print screen/SK

U finalu baraža Lige A za plasman na Evropsko prvenstvo u Budimpešti se se sastati Mađarska i Island, taj meč na programu je 12 novembra.

Mađarska je u gostima slavila protiv Bugarske 3:1, dok je Island bio bolji od Rumunije 2:1.

Mađarska je povela u Sofiji preko Vilija Orbana u 17 minutu. Na 2:0 povisio je Zolt Kalmar u 47. Sve dileme oko pitanja pobednika rešio je Nemanja Nikolić, koji je u 75. minutu postigao treći gol za Mađarsku.

Do kraja utakmice, Bugarska je uspela samo da dođe do počasnog pogotka, a strelac je bio Georgi Jomov.

Mrežu Rumunije načeo je Gilfi Sigurdson u 16. minutu, da bi u 34. as Evertona novim golom duplirao prednost Islanda.

U nastavku utakmice Rumunija je uspela da smanji prednost u 63. minutu, kada je Aleksandru Maksim bio siguran sa bele tačke.